Rus YouTuber sordu: Bu yaz Türkiye’ye tatil gidecek misiniz?

Rus YouTuber sordu: Bu yaz Türkiye’ye tatil gidecek misiniz?
05 Temmuz 2020, 22:17
Rus YouTuber Ksenia Mayakova, St. Petersburg sokaklarında “Bu yaz Türkiye’ye tatil gidecek misiniz?” diye sordu. İlginç cevaplar geldi.

Ksenia Mayakova, St. Petersburg’da yaşayan bir Rus. Üniversitede Doğu Dilleri Fakültesi’nde öğrenmeye başladığı Türkçeyi, Türkiye’de de bir süre kalarak “mükemmel hale” getirmiş. YouTube kanalı büyük ilgi gören genç kız, St. Petersburg sokaklarında, parklarında Rusya vatandaşlarına “Bu yaz Türkiye’ye tatil gidecek misiniz?” diye sordu.

TurkRus'ta yer alan bilgilere göre, Rusya ve Türkiye hakkında içerikler üretip iki halkı yakınlaştırmak istediğini söyleyen Ksenia, "Türkiye bir turizm ülkesi ve sadece 7 milyon turist Rusya’dan geldiği için bu sene beklentiler çok büyük. Bu yüzden de Türk takipçilerimden son haftalarda çok soru geliyor. Ben de direkt konunun muhataplarına, Rusya halkına sorup röportaj yapmaya karar verdim. Sokağa çıktım ve insanlara bu yaz için tatil planlarını, Türkiye’ye gidip gitmeyeceklerini sordum. Türkiye hakkında yine çok güzel yorumlar aldım. Çok şaşırtıcı olacak, ama Türkiye’ye hiç gitmeyen vatandaşlarımız bile bulundu“ şeklinde konuştu. İşte o video...

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha