Rus turizmcinin Türkiye isyanı!

Rus turizmcinin Türkiye isyanı!
04 Kasım 2020, 09:00
Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Hakları Kurumu Rospotrebnadzor’un, koronavirüs vakalarında Türkiye’den dönen turistlerin okluğundan şikayet edip “önlem” istemesi Rusya turizm sektöründe tepkilere yol açtı.

Rusya Halk Sağlığı ve Tüketici Hakları Kurumu Rospotrebnadzor’un, koronavirüs vakalarında Türkiye’den dönen turistlerin okluğundan şikayet edip “önlem” istemesi Rusya turizm sektöründe tepkilere yol açtı. Yurt dışından dönenlerin toplam hasta sayısına etkisinin yüzde 1’i bile geçmediğini savunan sektör temsilcileri, charter seferlerinin azaltılmasının “turizmin cenazesini kaldırmak” anlamına geleceği görüşünde. Bazı uzmanlar ise, seferlerin azaltılmasının "yüksek sezon"un bitmesinden kaynaklandığını, kaygılanacak bir durum olmadığını düşünüyor.

Rusya Seyahat Endüstrisi Birliği (PCT) Rata News’e konuşan Space Travel turizm şirketi Genel Müdürü Arthur Muradyan’ın açıklamaları, sektör temsilcilerinin duygularına tercüman oldu.

Turizm sektör temsilcisi, "Türkiye'ye charter programları azaltılırsa, kış sezonu için alternatif sunulmazsa sektörün cenazesini kaldırmak gerekecek” diyor ve şöyle devam ediyor:

"İstatistiklerimize göre, yurt dışından dönen müşteriler arasında, enfekte kişilerin oranı yüzde 1’den fazla değil, hatta daha az. Diğer yandan ben dahil Rusya'da hepimiz hiçbir yere gitmeden hastalandık. Şimdiden kış sezonu için Türkiye’ye çok sayıda tur paketi satıldı. Önce devletin kendisi Türkiye'nin turistlerin baskısı karısında bir tahliye vanası işlevi görmesi için seyahate izin verdi, şimdi bunu engellerse kurban yine turistler ve turizm sektörü olacak.”

Interfax ajansı dün, Rusya ile Türkiye arasındaki uçuşların sayısının yakında azaltılabileceğini, öncelikle charter uçuşların etkilenebileceğini yazmıştı.

Rusya’da resmi Halk Sağlığı ve Tüketicisi Hakları Kurumu Rospotrebnadzor’un başkanı Anna Popova'nın, "yurt dışından yeni tip koronavirüsle enfekte olmuş biçimde dönenlerin yüzde 90’ının Türkiye’den geldiğini, bu nedenle önlem alınması gerektiğini” söylemişti. (Turkrus)

Etiketler:Rusya charter
Yorumlar
max07 side
04 Kasım 2020, Çarşamba 01:49
side antik kentte turizmciyim bütün ülke turistleri maske takarken esnaf ve otel calışanlari ruslar takmıyyordu ve böylece dükkanlara giriyordu sirduğumuzda ise bunların heosi yalan söyleminde bulunuyorlardı. asıl onlar turizme virüsu yayan millet kesinlikle ??
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha