Rus turizmcilerin istediği oldu

Rus turizmcilerin istediği oldu
01 Eylül 2021, 14:19
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Rus turizmcilerin sonbahar ve kış dönemine yönelik turlarla ilgili taleplerine olumlu cevap verdi.

Rosturizm, Rus turizm endüstrisinin isteğine cevap verdi.

Nakit iadeli destek 14 Eylül'e kadar uzatıldı

'Yerli turiste nakit desteği' olarak bilinen nakit iadeli geri ödeme kampanyasının süresi 14 Eylül'e kadar uzatıldı. Böylelikle Rus tatilcilerin Eylül ortasına kadar sonbahar ve kış ayları için nakit iadeli tur satın almaları mümkün olacak.

Yüzde 20'si devlet tarafından karşılanıyor

Rusya'nın 2020 yılında hayata geçirdiği 'yerli tatile kısmi para iadesi' programı kapsamında, ülke içinde tatil yapanların yaptığı harcamanın yüzde 20'si devlet tarafından vatandaşa iade ediliyor. Ancak iade edilecek tutar 20 bin rubleyi (273 doları) geçemiyor.

En az iki gece otel konaklaması şart

Nakit iade programından yararlanabilmek için, bir otelde en az iki gece konaklamak, harcamayı ise Mir Bankası'nın kartıyla yapmış olmak gerekiyor. Şartlara uyan tatilciler, tatilden sonraki beş gün içinde yaptıkları toplam ödemenin yüzde 20'sini geri alabiliyor.

Doguzova: Düşük sezonda satışları canlandırmak istedik

Rosturizm Başkanı Zarina Doguzova düşük sezonda satışları daha da canlandırmak için iç turizm için ayrılan destek fonunu kullanmaya karar verdiklerini söyledi. Doguzova, " Aynı zamanda, turistlerin sonbahar için seyahatlerini planlamak için iki haftası daha vardı. Desteğimiz özellikle pandemiden dolayı önceden rezervasyon yapmaktan korkan tatilciler için önemli ”dedi.

Rosturizm'in hesaplamalarına göre, geri ödemeli promosyonlar için satış penceresinin genişletilmesi sayesinde, sonbaharda yaklaşık 100 bin turist daha Rusya'da tatil yapabilecek ve turizm endüstrisi 2 milyardan fazla ruble ek gelir kazanacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha