Rus turistleri çekmek için yeni adım!

Rus turistleri çekmek için yeni adım!
24 Ocak 2022, 14:33
Rusya'dan charter uçak seferlerinin başladığı Mısır Rus turistleri çekmek için yeni bir adım attı.

Rus turistlerin Mısır'a giriş koşulları yumuşatıldı. Artık Rus turistler Mısır havalimanlarına vardıklarında aşı veya test sertifikasında okunamayan bir QR kodu olması durumunda kapıda kalmayacak. Rus turistlerin daha önce bu tür belgelerle ülkeye girişlerine izin verilmiyordu.

Mısır Turizm Teşvik Kurumu (ETPB), Rus seyahat şirketlerine 22 Ocak 2022'den itibaren Rus vatandaşlarının Mısır'a girişine ilişkin kuralları resmen açıkladığı bir genelge gönderdi.

Buna göre Rusya Federasyonu vatandaşları aşının yapılmasının üzerinden en az 14 gün geçmiş ise 'Sputnik V' veya Dünya Sağlık Örgütü'nün onayladığı aşılarla Mısır'a giriş yapabilecek.

Aşı olmayanlar negatif test sonucu sertifikasıyla Mısır'a giriş yapabilecek.

Aşısı veya test sertifikası belirlenen kontrol standartlarına ve kurallarına uymayan yolcuların gereksinimleri de yumuşatıldı.

Mısır'a vardıklarında ekspres teste girebilecekler

Daha önce, bu tür belgelere sahip turistlerin ülkeye girmesine izin verilmiyordu, sınır dışı edilmekle tehdit ediliyorlardı. Örneğin QR kodu olmayan veya bir uçuş gecikmesi nedeniyle PCR testi sona eren Ruslar, Mısır'a vardıklarında 20 dolar karşılığında ekspres teste girebilecek.

Test pozitif çıksa dahi ülkelerine gönderilmeyecekler

Bu ekspres testin pozitif çıkması durumunda dahi turistler sınır dışı edilmeyecek. Kaldığı otelde beş gün süreyle karantinada kalacak. 6. gün PCR testi yaptırıp negatif test sonucu alırsa karantina kaldırılacak. Sonuç pozitif ise 5 gün daha karantinada kalacak.

Intourist'in basın servisi, Mısır'a giriş kurallarındaki değişiklikleri olumlu olarak değerlendirdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha