Rus turistler Türkiye'deki fiyatlardan şikayetçi!

Rus turistler Türkiye'deki fiyatlardan şikayetçi!
05 Haziran 2023, 12:18
Rus gazetesi Antalya’da geleneksel bir tatilin Ruslar için karşılanamaz hale geldiğini yazdı.

Moskovskiy Komsomolets gazetesi, Rus turistlerin Türkiye’deki fiyatların önemli ölçüde artmasından şikayetçi olduğunu bildirdiği haberinde, ülkedeki fiyatların neredeyse iki katına çıktığını, Antalya’da geleneksel bir tatilin Ruslar için karşılanamaz hale geldiğini yazdı.

St.Petersburg’dan Antalya’ya tatile giden Aleksandr isimli Rus turist, gazeteye verdiği demecinde, beş yıldızlı otelde bir yaşında çocuğu olan bir aile için charter uçuşlu dokuz günlük her şey dahil konaklama maliyetinin 152 bin ruble olduğuna dikkat çekerken, “ Haziran ayında maliyetin 280 bin rubleye çıkacağı söylendi. Fiyatlar bizi hayal kırıklığına uğrattı. Bence çok yüksek. Bu benim Türkiye’ye ilk gelişim değil ama bu yıl fiyatlarda keskin artış var. Rusya’da çocuğumuz için 40 rubleye bebek maması bulabiliyoruz. Antalya’da 70 liraya (280 ruble) aldık” diye konuştu.

Moskovskiy Komsomolets’e konuşan bir diğer Rus turist Evgenia, Türkiye’de ilaç satın almak istediğini ancak fiyatların yarı yarıya arttığını kaydederken, bazı alımlardan vazgeçmek zorunda kaldığını vurguladı.

Evgenia, elektronik ürün fiyatlarının çok yüksek olmasına şaşırdığını da söylerken, “ Örneğin 256 GB belleğe sahip iPhone 14 Pro Max 60 bin lira (234 bin ruble), Rusya’da 125 bin rubleye bulunabiliyor. Bana Türkiye’de gümrük işlemlerinin pahalı olduğunu, dolayısıyla araba ve ekipman fiyatlarının yüksek olduğunu açıkladılar. Yaptırımlara rağmen Rusya’da benzer ürünlerin çok daha ucuza bulabiliyoruz”dedi.

Oksana isimli Rus turist, Rusya pazarından ayrılan Zara ve Adidas gibi markaların ürünlerinde fiyatların aşırı yüksek olduğunu belirtirken, “İstanbul’un merkezinde en ucuz hamburger 130 liraya (508 ruble), nezih bir restoranda iki kişilik öğle yemeği ise en az 1000-1500 liraya (3900-5800 ruble) çıkmış. Markalı ürünlerin fiyatları fırlamış. Daha önce, en basit Nike spor ayakkabılarını 50-60 dolardan satın alabiliyorduk. Şimdi ise 113 dolardan başlıyor” ifadelerini kullandı.

Türkiye’de yaşamak için gelen Rusların da fiyatların yüksek olması nedeniyle başka bir yere taşınmayı düşündüklerine dikkat çeken gazete, İstanbul’da yaşayan Rus vatandaşı Pyotr’a atıfta bulunarak özellikle de Türkiye’deki market ürünlerinin her geçen gün daha pahalı hale geldiğini, et fiyatlarının Rusya’dan daha ucuz olduğunu ekledi. (Gazetem.ru)

Yorumlar
Mariana
11 Haziran 2023, Pazar 06:38
Kendine ülkeni Soçi Şehir tatil yapmak turkiye giore daha pahli bunlar bedavaya ,alışmış 3,5 kuruş tatil yapmak .oteleri israf tan başka bir sey yok bu ruslar sadece Turkiye dil duniya da zararlı bir Milet .
Mustafa Yalçın
09 Haziran 2023, Cuma 08:50
Hiç birinizi istemiyorum, bugün biz bu hale geldi isek bunun sebebi,başta iktidar,ülke değil sanki yol geçen hanı
Türk vatandaşı
07 Haziran 2023, Çarşamba 04:08
Bos yapmayin ruslar adam gibi kendi ulkenizi koruyamadiniz istediğiniz kadar zengin olun savastan kaçtığınız için tıpkı suriyeliler gibi sizde mültecisiniz . Kendinizi bisey zannetmeyin, bir kiz olarak şunu da ekleyeyim yasak elma dizisini fazla ciddiye almışsınız dizi o turklerin gercek yüzünü diriliş ertugruldan , kuruluş osman dizilerinden öğrenirsiniz . Zengin koca avcisi olan sizsinizz. Sevgiler sayin multeci ruslar
Yasin
07 Haziran 2023, Çarşamba 10:18
Savaşınız yüzünden yüzbinlerle vatandaşınız buraya gelip yerleşmeseydi nüfus yoğunluğu olmasaydı bu fiyatlar yükselmez di sizin yüzünüzden bizde birşey alamıyoruz Antalya da yüzbinlerce rus Ukranya lı yaşıyor bu insaları burdan çıkarsan yüzde elin iner herşey zaten otelde eşek gibi yiyip içiyorlar herşeyi
Anaconda
07 Haziran 2023, Çarşamba 08:48
Scarface boş yapma !
Yuvanta
06 Haziran 2023, Salı 09:22
Scarface doğru söylemiş, bedavacı bunlar hala öyle zengin erkek peşindeler, bu fiyatlardan şikayetçi olanlarda bunların köylüleri Rusya'nın büyük şehitlerin de resaturantlarda 5 bin ruble ödemeden kalkamasın ve yediğin tamamen çok kötü Türkiyede herşeyin en iyisini yiyiyorlar birde şikayetçi ler, gelelim Rusya daki oteller 3 veya 4 yıldızlı iyi oteller en ucuzu 8 bin rubleden başlıyor, neden şikayetçi bunlar, tam Rus kafası ve politikası hep yalan hepde aşagılama, bunlar hep böyle insanlar.
Scarface
06 Haziran 2023, Salı 03:12
20 yol oncede acınız dan ölüyordunuz patates yiyerek ortak tuvaletlı evlerde yaşıyordunuz kızlarınız zengin erkek peşinde ülke ülke dolasiyordu şuanda pek fark yok msır dubaı Katar …….Siz patatese devam
K3N4N
06 Haziran 2023, Salı 01:11
Daha ucuz tatil yapabileceğiniz bu kalitede başka bir yer varmı? Yerleşenler bi gitsin artık bi zahmet, sizin yüzünüzden kiralar fırladı!
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha