20 Ekim 2018
E-Bültene Abone Ol!

Rus turistler, termallerimizi keşfediyor

Rus turistler, termallerimizi keşfediyor
18 Mayıs 2018, 11:20
Termal Sağlık Turizm Derneği (TESTUD) girişimleriyle ülkemize gelen Rusya Uluslararası Termal Sağlık Turizmi Derneği yetkilileri, ilk etapta Ankara’daki bazı tesislerde incelemede bulundu.

TESTUD Başkanı Yavuz Yılık ve dernek yetkilileri ile Grannos ve Çam otellerini, Hitit Hattuşa Ayaş Termal Sağlık Merkezi ve Dr. Erdal Çoşkun FTR merkezini ziyaret eden Rus turizmciler, ülkelerinde petrol, maden gibi ağır iş kollarında çalışan işçilerin yıllık 15 günlük termal tatil haklarını ülkemizde hangi şartlarda geçirebileceklerini değerlendirirken, başta 3’üncü yaş turizmi olmak üzere farklı coğrafyalarda termal tatil yapmak isteyen Ruslar’a yön verecek araştırma yaptılar.

Üç gün süren ziyaretlerin kısa sürede meyvelerini toplamayı umduklarını belirten Yılık, şunları söyledi:

“Rus meslektaşlarımız termalde tatil yapan kişilerin fizik tedaviden, dinlence ortamlarına; su kalitesinden, çevre gezilerine kadar her detaya dikkat ediyorlar. Rusya’dan sadece işçi bazında 2 milyona yakın turisti Türkiye termallerine çekme şansımız var. Biz TESTUD olarak çok önemli bir hamlede bulunduk ve çalışmalarımızı sürdürülür konuma getirdik, artık sektörde herkesin desteğini bekliyoruz. Doğrusu bu konuda turizm merkezlerinde çalışanlardan, yöneticilere; işletmecilerden, terapistlere kadar herkesin desteğine ihtiyaç duyuyoruz. Eğer projemiz gerçekleşirse Türkiye, sahillerinin yanında termalleriyle de dünyada marka olur, elde edilecek yüksek gelirle sayın Kültür ve Turizm Bakanımız Numan Kurtulmuş’un işaret ettiği gibi cari açığın kapanmasına önemli katkı sağlayabilir.”

Yorumlar
MEHMET KECECI
19 Mayıs 2018, Cumartesi 09:58
Yavuz Bey'i Rus pazarındaki azimli çalışmalarından dolayı kutluyor ve destekliyoruz.Termal turizmin tüm sektöre ciddi katkı sağlayacağına inanan birisi olarak daha işin başında olduğumuzu düşünüyor ve çok çalışmalıyız çok diyorum.Yama Tour
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha