Rus turistler için Türkiye'den 3 talep!

Rus turistler için Türkiye'den 3 talep!
13 Ekim 2021, 08:07
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rostourism) Başkanı Zarina Doguzova, Antalya'da Coral Travel'in yıllık Starway ödül töreninde konuşma yaptı.

Rostourism Başkanı Zarina Doğuzova, önceki gün Coral Travel tarafından Antalya'da Nirvana Cosmopolitan düzenlenen Starway ödül töreninde konuşma yaptı.

Salondaki Rus seyahat acentalarına konuşan Zarina Doguzova, Pazartesi günü Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Nadir Alparslan ile Rus turistlerin güvenliği için görüşmeler yapıldığını söyledi.

Doguzova görüşmede Rus turistlerin güvenliğiyle ilgili 3 konunun ön plana çıktığını söyledi. Bunlar, Rus turistlerin yol ve ulaşım güvenliği, otellerdeki havuzlar dahil güvenlik önlemleri ve COVID-19 salgınıyla bağlantılı güvenlik önlemleri.

Doguzova, “ En fazla yabancı turist Türkiye'ye gidiyor. Rostourism'in görevi, Rus turistlerin Türkiye'de tatil yaparken kendilerini tamamen güvende hissetmelerini sağlamak. Üç güvenlik sorununun çözümünde de olumlu bir dinamik olduğunu görüyoruz ”diye konuştu.

Transferlerde tüm turistlerin emniyet kemeri takması için kontroller sıkılaştırılsın

Doguzova, Rus ve Türk taraflarının transferlerde tüm turistlerin emniyet kemeri takması gerektiği konusunda Türkiye'nin kontrolünü sıkılaştırması gerektiği konusunda bir anlaşmaya vardı. Türkiye'de Rus turistlerin içinde olduğu araçların karıştığı kazalarda masaya yatırıldı.

Otellerde daha fazla Rusça uyarı işareti konulsun, havuzlarda cankurtaran sayıları artırılsın

Taraflar ayrıca, turistler için Rusça olarak daha fazla navigasyon uyarı işaretinin otellere yerleştirilmesi ve havuz alanındaki kurtarma ekiplerinin çalışmaları üzerindeki kontrolün güçlendirilmesi gerektiği üzerinde fikir birliğine vardı.

Oteller karantinaya alınan turistlerden para almasın

COVID-19 salgınıyla bağlantılı olarak alınan güvenlik önlemleriyle ilgili de Doğuzova "Türk meslektaşlarımız bu konuda turistleri korumak için harika bir iş çıkardı" dedi. Doguzova, bununla birlikte karantinaya alınan turistlerden para alınmaması gerekirken para alan otellerle ilgili de gereken uyarıların yapılmasını istediklerini söyledi.

Yorumlar
Ramazan Soyal
14 Ekim 2021, Perşembe 08:16
Siz niye bu söylediklerinizi Türk vatandaş ları için yapmıyor ve uygulamıyor sunuz. Türkiye ye gelen kim olursa olsun bu ülkenin misafiridir. Aynısı nı da beklemek bu ülkenin hakkıdır.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha