Rota

Rus turistler Ekim ve Kasım'da Türkiye’de yazı yakalayacaklar

Rus turistler Ekim ve Kasım'da Türkiye’de yazı yakalayacaklar
07 Ekim 2020, 08:51
Turizmde Egeli yas tutarken, Antalyalı'nın yüzü güldü.

Turizmde Egeli yas tutarken, Antalyalının yüzü güldü. İngilizlerin Türkiye tatilleri bıçak gibi kesilirken, Ruslar vakalara aldırmadan kışa kadar gelmeye devam edecek. Talebi gören Antalyalı otellerin bir kısmı kapanışları ertelemeye başladı.

ATOR: Türkiye sezonu Aralık ayına uzayacak

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Türkiye’de ekim ve kasım aylarının yaz aylarından daha iyi geçeceğini savunurken, Rusya’dan turist getiren tur operatörleri sezonu aralık ayına kadar uzatacaklarını duyurdu. Ülkede Türkiye, Rusya’dan daha iyi durumda yorumları yapılırken, tatil talebi vakaların nasıl değerlendirildiğiyle ilgilenmiyor. Antalya’da plajlarda okulların etkisiyle Alman turistin sayısı azalırken, Rus turist sayısının artması bekleniyor. İlk 8 ayda en çok Alman turist gelirken, kapıların geç açıldığı Rus turist Eylül’de arayı kapatarak öne geçti. Ağustosta da geç başlamasına rağmen en çok turistin geldiği Rusya, eylülde de 517 bin 40 turist ile birinciliğini artırarak sürdürdü.

ATOR: Türkiye lider ülke olacak, turistler Ekim ve Kasım'da yazı yakalayacak

ATOR’un Türkiye’nin bu yıl yurt dışı tatilinde lider ülke olacağının vurgulandığı açıklamada, “Operatörlerden edinilen verilere göre, Rusya’dan Türkiye’ye turist akışı eylülde ağustosa kıyasla çok daha iyi olabilir. Salgında ikinci dalgaya ilişkin psikolojik eşik aşıldığında, turistler ekim ve kasımda Türkiye’de yazı yakalayacaklar” denildi. Geçen yıl Türkiye’ye toplamda 7 milyon Rus turist gelmişti. Turizmcilere göre, Türkiye’ye gelip Rusya’ya dönenlerde koronavirüse yakalanan olmaması ve Rusların gidebileceği destinasyon sayısının kısıtlı olması sezonun uzamasını sağladı. Önceki yıllarda bu aylarda talep önemli oranda düşerken bu yıl ekim ayına girilmesine karşın düşmek bir yana artarak devam etmesi üzerine tur operatörleri Türkiye programlarını sezonu uzatan şekilde yeniden düzenledi. Otelciler ise Rusların gelmeye devam etmesinin moral olduğunu belirtiyor.(Dünya)

Etiketler:rus turist tatil
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha