'Rus turistler bayram sonrasını beklesin!'

'Rus turistler bayram sonrasını beklesin!'
19 Temmuz 2021, 10:23
Rus basını, Kurban bayramında yerli turistlerin Türkiye'deki sahillere akın ettiğini, otellerin dolduğunu ve Rus turistler açısından "durumun zorlaştığını" yazdı.

22 Haziran'dan bu yana Rusya, Türkiye'ye uçuş sınırlamalarını tamamen kaldırdı ve şu an Baltık kıyısındaki Kaliningrad'tan Japon Denizi kıyısındaki Habarovsk'a kadar 32 Rus şehrinden Türkiye sahillerine, charter uçakları aralıksız turist taşıyor. Ancak uzun Kurban Bayramı tatili ile birlikte tabloda değişiklik var:

M. Komsomolets, bayramda yerli turistlerin sahillere akın ettiğini, otellerin dolduğunu ve Rus turistler açısından "durumun zorlaştığını" yazdı.

Türkiye'de son günlerde Kovid19 vakalarının sayısında yeniden artış başladığını belirten gazete, kimilerinin bu artışta Rusya'dan gelen turistlerin de rolü olduğu iddiasını ortaya attıklarını vurguluyor.

Gazetenin konuştuğu, Alanya'da yaşayan Türkiye uzmanı Rus vatandaşı Vladimir Hotko, bu asılsız iddiaların sadece sosyal medyada dolaştığını, tam tersine Türklerin Rus turistlerden memnun olduğunu söylüyor ve "Türkler, aksine, Rus turistler için dua ediyor. Rusların Türk otellerini doldurmaya başlamasının üzerinden sadece 10 gün geçti, şimdi hem Rusya'dan hem de diğer ülkelerden tatilcilerle dolup taştı" diyor.

Gazete bazı uzmanların yorumunu aktarırken, 10-26 Temmuz arası devam edecek bayram tatili sırasında vaka sayısında bir miktar artış olacağını, bu nedenle Rus turistlerin Akdeniz sahillerine gitmek için "Türklerin kendi bayram tatilinin bitmesini beklemesinin önerildiğini" yazıyor.(Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha