Rus turistler Antalya'da MİR kart kullanabiliyor mu?

Rus turistler Antalya'da MİR kart kullanabiliyor mu?
28 Nisan 2022, 12:59
Visa ve Mastercard gibi ödeme sistemlerinin Rusya'ya yaptırım kapsamında durdurulması sebebiyle Rus turistlerin yurtdışında nasıl ödeme yapacakları merak konusu olmuştu. Rus turistler Antalya'da MİR kart kullanmaya başladı.

Rus turistlerin tatil için en çok tercih ettiği destinasyon olan Antalya'da, savaş nedeniyle sayı geçen yılların altında olsa da tarifeli uçuşlarla gelişler sürüyor. Rus turistler otel ve tatil boyunca yaptıkları alışverişlerde Rus kredi kartı sistemi Mir kullanabiliyor. Kriz öncesinde de Türkiye'de kamu bankaları aracılığıyla kullanıma açık olan Mir kart sistemiyle, bütün otellerde ve alışverişlerde sorunsuz ödeme yapılabiliyor.

Mir kartlarıyla otel ücretini rahatlıkla tahsil edebiliyoruz

Kundu'da faaliyet gösteren bir otelin Genel Müdürü İsmail Çağlar, Rus turistlerin, uygulanan ambargo kapsamında Visa, Mastercard ve Amerikan Express gibi kredi kartlarını kullanamadıklarını söyledi. Rus turistlerin bunun yerine Mir ödeme sistemine bağlı kredi kartlarını Türkiye'de kamu bankaları aracılığıyla şu an rahatlıkla kullanabildiklerini dile getiren Çağlar, “Biz misafirlerimizin ödemelerini iki şekilde alabiliyoruz, nakit veya Mir sistemi. Mir sistemi için de şu anda ülkemizdeki kamu bankalarıyla anlaşmalı olduğundan pos makinelerinden rahatlıkla çekim yapabiliyoruz" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha