Rus turistin unutulmaz 'Türkiye' yolculuğu!

Rus turistin unutulmaz 'Türkiye' yolculuğu!
28 Haziran 2021, 09:01
25 Haziran günü Anna Filina adlı Rusya vatandaşı genç kadın, Antalya Havaalanı’na geldiğinde “bir tuhaflık” olduğunu kısa süre içinde anladı. Kendisini, memleketi olan Yeketerinburg şehrine götürecek charter uçağı için check-in başlamıştı, ama işlem yaptıran tek bir yolcu bile yoktu.

Anna “001” numaralı biniş kartını alarak çıkış kapısına, uçağa binmeye gitti. Tuhaflık devam ediyordu: Burada da bir tek yolcu bile beklemiyordu.

Kalkış saatine 15 dakika kala durumda değişiklik görmeyen Anna paniklemeye, bir yanlışlık olup olmadığını anlamaya çalıştı, sordu. "Her şey normal" dendi. Uçak zamanında kalkacaktı. Ama küçük bir ayrıntı vardı:

500 kişilik dev charter uçağında tek yolcu Anna’ydı!

Yaşadığı bu “maceralı yolculuğu” Telegram ve Instagram hesabında video ve fotoğraflarla paylaşan Anna, “Uçakta benim kadar şaşkın hostesler tarafından karşılandım. Tek bir yolcu olduğunu onlar da bilmiyordu.” dedi.

Peki neden böyle oldu?

İşin aslı, Türkiye’ye charter uçuş yasağının kaldırılmasının ardından Yekaterinburg’dan Antalya’ya tamamen turist dolu giden uçak, henüz tatilimi tamamlayıp eve dönecek kimse olmadığı için dönüşte tamamen boştu.

Uçağın, Türkiye tatilini sabırsızlıkla bekleyen yeni turist kafilelerini getirmek için hemen Yekaterinburg’a dönmesi gerekiyordu; bomboş da olsa.

İşte Anna, bu ilk seferi yapan charter uçağında denk gelmişti. Bu sayede, “özel uçakla” memleketine dönme keyfi yaşadı! Yolcu beklemeyen hostesler, kendi yemeklerini Anna ile paylaşmayı da ihmal etmediler.

Anna, uçuş tecrübesini, "Anladığım kadarıyla bu, Antalya'dan Yekaterinburg'a yapılan ilk uçuştu. Eylülden beri Türkiye'de yaşıyorum, görünüşe göre benden başka Rusya’ya uçup gitmek isteyen kimse yoktu, çünkü turistler Türkiye'ye yeni gelmeye başlamıştı. Unutulmaz bir yolculuk oldu” diye anlatıyor. (Turkrus)

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha