Rus tur operatörü Türkiye için hedef yükseltti

Rus tur operatörü Türkiye için hedef yükseltti
14 Mart 2024, 17:20
Rus tur operatörü FUN&SUN Rus acente temsilcilerine Türkiye'ye yönelik sunum yaptı.

FUN&SUN tur operatörünün bine yakın perakende ortağı, 13 Mart'ta FUN&SUN Yaz Atölyesi etkinliğine katıldı. Seyahat acenteleri, 37 Türk otelinin temsilcileriyle kişisel olarak iletişim kurma fırsatını yakaladı.

Shkurova: 2024'te Türkiye'ye yüzde 40 daha fazla turist getirmeyi hedefliyoruz

Etkinlikte FUN&SUN Türkiye bölüm başkanı Ekaterina Shkurova Türkiye'ye yönelik operasyonlarıyla ilgili bilgiler verdi. Shkurova şu ifadeleri kullandı: Seyahat acenteleri FUN&SUN'u seviyor, biz de perakende ortaklarımızı seviyoruz. 2023 yaz sezonunda verimli işbirliğimiz mükemmel sonuçlar verdi; dünyanın dört bir yanına 1,9 milyon turist gönderdik. 2024 sezonu için kendimize iddialı hedefler belirledik: Yurtdışına götürdüğümüz toplam turist sayısını 2,5 milyon kişiye çıkarmak. Aynı zamanda Türkiye'deki satış hacmimiz de geçen yıla göre yüzde 40 artacak.”

17 şehirden Türkiye'ye sunduğumuz uçuş programını genişletebiliriz

Bu yaz Antalya, Dalaman ve Bodrum'a 17 Rus şehrinden charter uçuşlarla turist getireceklerini belirten Shkurova "Artık uçuş programını genişletme seçeneğini değerlendiriyoruz" dedi.

Rezervasyonlar iyi gidiyor

Ekaterina Shkurova, Türkiye satışlarının yaz sezonu için mevcut dinamiklerini "güvenli" olarak nitelendirdi; satışların derinliği artık sonbaharın sonuna ulaşıyor. Turistler şu sıralar ağırlıklı olarak Antalya'da yüksek kategorideki otellere rezervasyon yapıyor; şirket, şirketin Mayıs ayına doğru Ege kıyısındaki otel satışlarını yoğunlaştırmasını bekliyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha