Rus tur operatörlerinin Antalya şaşkınlığı: 'Böyle Ekim görmedik'

Rus tur operatörlerinin Antalya şaşkınlığı: 'Böyle Ekim görmedik'
03 Ekim 2019, 09:35
Rusya'dan Antalya'ya Ekim müjdesi geldi.

Yaz döneminde Antalya'ya akın eden Ruslar Ekim'de de olağanüstü talep gösteriyor. Rus tur operatörleri Ekim ayında Antalya'ya yönelik taleplere cevap vermekte zorlanıyor. Operatörler ek sefer açıklamaya başladı.

Bu kadar yüksek talebi hiç hatırlamıyoruz

Rus Tur Operatörleri Birliği (ATOR) bülteninde yer alan analizde görüşlerine başvurulan Rus tur operatörlerinin neredeyse tamamı “Ekim ayında Türkiye için bu kadar yüksek talebi daha önce hiç hatırlamıyoruz" diye konuştular.

İndirimler ve yaz havası etkili oldu

Tur operatörlerine göre bunun bir kaç nedeni var. Birincisi, Ekim ayı sonunda indirim yapılmasını ümit eden Ruslar için erken rezervasyonun bir parçası olarak birçok Ekim turu büyük ölçüde önceden satın alındı.

İkinci sebep ise, Antalya'da Ekim'de yaşanan yaz havası. Gündüzleri hava sıcaklığı 31 akşamları ise 24 dereceye ulaşıyor. Gündüzleri her zaman güneşli ve akşamları rahat. Denizdeki su sıcaklığı 26-28 derece. Haziran'dakinden daha sıcak.

PEGAS Touristik yetkilileri talebin arzın üzerine çıkması nedeniyle otellerden ek bir indirim almadıklarını ifade etti.

Pegas Antalya'ya ilave uçuşlar ekledi

Tur operatörleri, Antalya'ya yönelik yoğun talebe ek uçuşlarla cevap veriyor. PEGAS Touristik, Antalya'daki mevcut uçuş programına ilave uçuşlar ekledi ve Moskova, St. Petersburg, Voronej, Belgorod, Samara, Nizhny Novgorod, Mineralnye Vody ve diğer bölgesel şehirlerden daha yüksek kapasiteli uçuşlar sunmaya başladı.

PEGAS Touristik yetkilileri “Türkiye sonbaharına olan talep (satışların derinliği gibi) çok büyük, örneğin bugün Moskova'dan yapılacak bir turu satın alabileceğiniz en yakın tarih 08 ve 09.10, erken tarihler artık mevcut değil” diye vurguluyor.

Tur operatörü uzmanları, ATOR Newsletter'a yaz sezonunda Türkiye'nin en popüler otelleri hakkında bilgi verdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha