Rus tur operatörlerine kötü haber!

Rus tur operatörlerine kötü haber!
23 Şubat 2024, 15:15
Rusya'da hükümet, ülke içindeki charter uçuş desteğini sona erdirme kararı aldı.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanlığı bu yıl Rusya'da turizmi destekleme amaçlı charter uçuşlarını sübvanse etmeye yönelik programı yeniden başlatmayacak. Ekonomi Bakanlığı'nın turizm faaliyetleri alanındaki projelerin uygulanmasından sorumlu daire başkanı Vladimir Trach Rusya çapında seyahate yönelik teşvik edici talebin "ilgisini kaybettiğini", turistlerin zaten aktif olarak Rusya Federasyonu çevresinde seyahat ettiğini ve şimdi turizm endüstrisinden gelen arzı desteklemeye odaklandıklarını ifade etti.

Rusya Bakanlar Kurulu 2023 ve 2024 için tur operatörlerinin Rusya'daki charter programları maliyetlerinin bir kısmını telafi etmek amacıyla geçen yıl 1 Mart tarihli emriyle 250 milyon ruble tahsis etmişti.

Rus turizm uzmanı Alexey Kozhevnikov, Rusya'daki otel odalarının ortalama doluluk oranı% 39 olduğunu belirterek " Bu çok yüksek bir rakam değil. Oteller yazın doluyor ancak ilkbahar ve sonbaharda çok sayıda misafir ağırlayamıyorlar. Ve burada, sübvansiyonlu uçuşlarla gelen turistler önem kazanıyor. Tur operatörlerini yurtdışından turist getirmeye motive eden bu desteğin kaldırılması şaşırtıcı" dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha