Rus tur operatörlerine kötü haber!

Rus tur operatörlerine kötü haber!
23 Ekim 2020, 11:18
Mısır'a tur programı hazırlayan Rus tur operatörlerine kötü haber geldi.

Rusya yönetimi Eylül başından itibaren Mısır'da sadece Kahire'ye yönelik uçuş izni vermişti. Bunun üzerine Rus tur operatörleri Kahire üzerinden Şarm El Şeyh ve Hurghada'ya bağlantılı uçuşlarla tur paket programları hazırladı. Bazı tur operatörleri Kahire ve İstanbul aktarmalı Şarm El Şeyh'e ve Hurghada'ya turist götürmeye başladı.

Ancak Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Mısır turlarıyla ilgili yeni bir karar aldı. Rosturizm 22 Ekim'de internet sitesinden Mısır tatil beldelerine uçuşlarla tur paketlerinin oluşturulması konusundaki resmi tutumunu açıkladı.

'Yasak sadece Kahire'ye yönelik tarifeli uçuşlar için kaldırıldı'

Rosturizm açıklamasında Mısır'a yönelik uçuş yasaklarının 2018'de sadece Kahire'ye yönelik tarifeli uçuşlar açısından kaldırıldığı vurgulandı. Rus tur operatörlerinin Kahire ve diğer ülkeler üzerinden Mısır'ın turizm bölgelerine düzenlediği charter uçuşlarının Rus turistlerin güvenliği açısından tehdit oluşturabileceği belirtildi.

Yasağı delen tur operatörlerine ceza uyarısı

Kuralların uygulayıcısı tarafından ihlal edilmesi durumunda ilgili tur operatörleri ve seyahat acentalarının Rusya Federasyonu mevzuatı uyarınca idari, cezai veya hukuki sorumluluk taşıyacağı belirtildi. Bu nedenle Kahire'den ya da Türkiye'nin havalimanlarından uçuşla Mısır tatil beldelerine yönelik herhangi bir tur paketi ürününün satışının yasak olduğu belirtildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha