Rus tur operatörlerine hükümetten iyi haber!

Rus tur operatörlerine hükümetten iyi haber!
13 Mart 2023, 09:04
Rusya’da, paket tur fiyatlarının düşürülmesi için yeni destek kararı alındı.

Pandemi sonrası geçtiğimiz yılın sonuna kadar iç turizmin gelişmesinde en büyük katkı sağlayan turizm geri ödeme programının (cashback) yeniden uygulanmayacağı anlaşılan Rusya’da, paket tur fiyatlarının düşürülmesi için yeni destek kararı alındı.

Rusya Başbakanı Mihail Mishustin, 2023-2024 döneminde yurt içinde paket tur maliyetlerini düşürmeye yönelik tedbirler kapsamında bütçeden 500 milyon ruble tahsis edilmesine ilişkin kararnameyi imzaladı.

Hükümetin resmi internet sitesinde yer alan kararnamede, ülke içinde charter uçuşları düzenleyen tur operatörlerini desteklemeye yönelik programın 2021 yılında başlatıldığı açıklanırken, 2023 yılında bu amaçlar için 250 milyon ruble tahsis edileceği, aynı miktarın 2024 yılında da sağlanacağı ifade edildi.

İç turizmin desteklenmesi için sürdürülen bu program, Rus hükümeti tarafından 2021’den bu yana “Turizm ve Konaklama Sektörü” ulusal projesinin bir parçası olarak uygulanırken, 70 bölgeyi kapsayan destek programı 2024 yılının sonuna kadar geçerli olacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha