Rus tur operatörlerinden 'Türkiye' kararı!

Rus tur operatörlerinden 'Türkiye' kararı!
19 Ocak 2021, 08:50
Rus tur operatörleri Türkiye'ye yönelik yeni kararlar alıyor.

Rus Tur operatörü ANEX Tour, Türkiye uçuş programını yeniden düzenliyor. Talep yetersizliği sebebiyle Rusya'dan Türkiye'ye charter seferleri bir süreliğine askıya alınıyor. Tourdom.ru'ya açıklamalarda bulunan Anex Tour yetkilileri kış sezonunda Türkiye'de tatil için talebin yetersiz olduğunu belirttiler.

Türkiye'ye charter uçuşları 20 Mart'a kadar askıya alacak

Anex Tour, Ocak ayının geri kalan haftalarında Moskova'dan Antalya'ya AZUR havayollarıyla 3 charter uçuşu planlıyor. Şubat ve Mart ayının ilk yarısında charter uçuşlar geçici olarak gerçekleştirilmeyecek. Anex Tour yetkilileri “Charter programına 20 Mart'tan itibaren Moskova'dan Antalya'ya devam etmeyi planlıyoruz. Bugüne kadar, bölgelerdeki tüm programlar (tatillerden sonra) Nisan ayına kadar askıya alındı ” dedi. Bununla birlikte, Türkiye'ye tatile gelmek isteyen Ruslar tarifeli uçaklarla gerçekleştirilecek turlardan satın alabiliyor.

Pegas da Antalya uçuşlarını iptal ediyor

Yeni yıl tatillerinin sona ermesinin ardından diğer firmalar da charter uçuşlarını azaltmayı planlıyor. Pegas, Nordwind'in 27 Ocak'tan itibaren St.Petersburg, Kazan, Rostov-on-Don ve Ufa'dan kendi Antalya uçuşlarını iptal etme kararı aldı. Bu tarihten sonra turistler Türkiye'ye ancak Moskova'dan transferle seyahat edebilecek: Pegas, başkentten haftada üç sefer yapacak. Bölgelerden Antalya'ya 19 Mart'ta yeniden başlaması planlanıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha