Rus tur acentaları tatile çıkıyor

Rus tur acentaları tatile çıkıyor
10 Eylül 2020, 09:45
Rusya'da krizin en şiddetli vurduğu işletmeler yurt dışı turlarını satan turizm acenteleri oldu.

Rusya'da krizin en şiddetli vurduğu işletmeler yurt dışı turlarını satan turizm acenteleri oldu. Nüfusu 1 milyonun üzerindeki şehirlerde internet üzerinden hizmet vermeyen her 20 tur firmasından 1'inin kapandığı bildiriliyor. Kommersant gazetesi kapanan işletmelerin ardından firma sayısının 7 bin 300'lere indiğini yazdı. En büyük kayıp yüzde 11'lik daralmayla Moskova'da.

Gazeteye konuşan sektörel analistlere göre, daralmanın gerçek boyutları ancak firmaların yeniden açılma sürecinin tamamlanmasından sonra belli olacak. Buna göre, gerçek kayıplar yüzde 30-40'a kadar çıkabilir. Bütün analistler krizden çıkış için ilk adımın uçuş yasağı nedeniyle kapalı olan destinasyonların açılması olduğunda hemfikir.

Haberde, büyük şehirlerin dışında, federal bölgelerde faaliyet gösteren ve genellikle Rusya içi turlar satan firmaların nispeten daha iyi durumda olduğu bilgisine yer veriliyor. Ancak önümüzdeki yıldan itibaren bu firmaların da talep daralması ile karşı karşıya kalması son derece olası.(Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha