Rus tatilcilerin isyanı!

Rus tatilcilerin isyanı!
14 Nisan 2021, 08:31
Tatil için Nisan'da ve Mayıs'ta Türkiye'ye gelecek olan Rus turistler Türkiye ile Rusya arasındaki hava yolu taşımacılığının 15 Nisan-1 Haziran itibarıyla geçici olarak kısıtlanmasına tepki gösterdi.

Nisan sonunda Antalya’da tatil yapmak için plan yaptıklarını belirten Avukat Simon Antonov, “Tatilimizi uzun süre öncesinden ayarlamıştık ve çok sayıda planımız vardı” dedi.

Türkiye tatil için en iyi seçeneğimizdi, şimdi zararımızı kim karşılayacak

Söz konusu kısıtlamalar nedeniyle planlarını iptal etmek zorunda kaldıklarını anlatan Antonov, “Şimdi tatil için yaptığımız ödemeyi geri alıp alamayacağımızdan emin değiliz” diye konuştu. Uçuşların kısıtlanmasını beklemediklerine işaret eden Antonov, “Türkiye’de tatil çok az sayıda seçeneğimizden bir tanesiydi, gerçekten çok üzgünüz” yorumunda bulundu. Rusya’da gerçekleşecek mayıs tatil dönemi için Türkiye’ye bilet aldıklarını anlatan sosyal medya uzmanı Yekaterina Smirnova ise “Ailecek dinlenmek istiyorduk. Avrupa’daki durum ortadayken Türkiye tatil için en iyi seçenekti. Şimdi zararımızı kim karşılayacak?” ifadelerini kullandı.

Kararın ardından Rusya'daki otellerde fiyatlarını yükseltmeye başladı

Eşiyle 20 Nisan’da Türkiye’ye gitmek için plan yaptığını anlatan Bilgi İşlem Uzmanı Vladislav Mironov, “Rusya’da tatil yapmak için seçeneğimiz yok, burada her yer çok pahalı” dedi. Rusya çapındaki otellerin kararın ardından fiyatlarını da yükseltmeye başladıklarına işaret eden Mironov, “Şimdi nasıl tatil yapacağımızı bilmiyoruz. Zamanımız kayıp olacak” diye konuştu. Çok sayıda Rus sosyal medya kullanıcısı da karara ilişkin tepkilerini dile getirirken, Rus hükümetinin aldığı karar nedeniyle biletlerini ve rezervasyonlarını iptal etmek zorunda kalmalarından şikayet etti. Uzun süredir Türkiye’de tatil için hazırlıklar yaptıklarına işaret eden tatilciler, son dakikada alınan karar neticesinde zarara uğradıklarının altını çizdiler. Öte yandan, internet üzerinden imza kampanyası da başlatan Ruslar, aşı yaptırdıklarını veya antikorlarının olduğunu, dolayısıyla haklarının çiğnendiğini ifade ettiler. Geçen yıl ağırladığı 2 milyon 128 bin 758 Rus turistle Türkiye, Rus vatandaşlarının en çok ziyaret ettiği ülkeler arasında ilk sıralarda yer alıyor.

Etiketler:Rusya uçak uçuş
Yorumlar
Murat terzioğlu
16 Nisan 2021, Cuma 10:17
Biz burnunuzu bizi ilgilendirmeyen her konuya sokar taraf olursak bugün turizmci yarın çiftçi öbür gün başka bir sektör mağdur olmaya devam edecek.
Murat karakaya
15 Nisan 2021, Perşembe 08:10
Demi gelmesinler güzel kardeşim virüsten değil ekonomiden ölücek insanlar açın gözünüzü
Mehmet Akif Korkmaz
15 Nisan 2021, Perşembe 12:11
Maçan sıkıyorsa putincimi mahkemeye ver by çok bilmiş avukat
Ahmet küçükali
15 Nisan 2021, Perşembe 11:41
Gerçekler farklı anlamlandırılıyor.Süreç yönetimi kötü.siyasi bir kararla kısıtlamalar başladı.Ukrayna Rusya arasına müdahil olmamız, vaka sayıları bu karara etkili olmuştur.Turizmde tüm tedbirler alınmış dünyanın en güvenilir ülkesi Türkiye olduğu tescillenmiştir.
Nevin Toplar
15 Nisan 2021, Perşembe 10:12
Turist candır gerisi yalandır. Rus turist ten birçok kişi ekmek yiyordu. Yanlış siyaset in bedeli bu
Mehmet ayyıldız
15 Nisan 2021, Perşembe 09:45
O yüzden mi ruslarda kovid sayısı Türkiye'den az!!
Mert
15 Nisan 2021, Perşembe 08:37
Parasiz turistbsadece hotele.faydasi var ac aci doyurmaz
Aydın Küçükoğlu
14 Nisan 2021, Çarşamba 04:03
Evet geçen sene Antalya'ya doldular ondan sonra Antalya virüsten pik yaptı.burasa bedava tatil yapmak işlerine geliyor tabii kalsınlar kaldıkları yerde gelmesinler.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha