Rus otelleri 'Türkiye fırsatçılığı' yaptı mı?

Rus otelleri 'Türkiye fırsatçılığı' yaptı mı?
01 Mayıs 2021, 10:16
ATOR Başkanı Maya Lomidze, Türkiye uçuşlarının durdurulmasının ardından Rus otellerinin fiyatlarda fırsatçılık yapıp yapmadığına yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Yaz sezonu yaklaştıkça Rusya’da daha çok konuşulmaya başlanan tatil maliyetleri hakkında konuşan Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR) Başkanı Maya Lomidze, Rus otellerinin fiyat politikasından bahsetti.

15 Nisan'dan bu yana Rus otel ücretleri yüzde 4.5 arttı

Vmeste TV kanalına açıklama yapan Maya Lomidze, Rusya’da konaklama maliyetlerinin 2019 yılına göre yüzde 30 yükseldiğini belirterek, “Eğer Türkiye’ye kapıların kapatıldığı bu yılın 15 Nisan tarihi itibariyle konuşursak Rusya’daki otellerde konaklama ücretleri ortalama yüzde 4,5 oranlarında artış gösterdi.” diye konuştu.

Bazı oteller yüzde 30 yükseltti

Türkiye haberinden sonra ülkedeki otellerin konaklama ücretlerindeki artışın çok yüksek olmadığına işaret eden ATOR Başkanı, öte yandan ismini vermediği bazı otellerin konaklama ücretlerini yüzde 30 yükselttiğinin de altını çizdi.

Bu durumun yakın zamanda turizm sektörünün temsilcilerini birleştiren Federal Meclis toplantısında da masaya yatırıldığını belirten Lomidze, konaklama fiyatlarını keskin bir şekilde arttıran belirli Rus otellerine kamuoyunun büyük tepki yağdığını ifade etti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha