Rus otelleri de fiyat artırıyor

Rus otelleri de fiyat artırıyor
04 Mayıs 2023, 08:48
Türkiye’deki otellerin oda fiyatlarını keskin bir şekilde artırmasına tepki veren Ruslara bir kötü haber de iç turizmden geldi.

Türkiye’deki otellerin oda fiyatlarını keskin bir şekilde artırmasına tepki veren Ruslara bir kötü haber de iç turizmden geldi.

Rusya Ekonomik Kalkınma Bakanı Maksim Reshetnikov, bu yılın temmuz ayında ülkedeki otellerde ortalama konaklama maliyetinin geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8-15 daha yüksek olacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan Reshetnikov, “Temmuz ayında 3 yıldızlı bir otelde konaklama maliyeti, bir yıl öncesine göre yüzde 8 artışla 4 bin 700 ruble ortalamasını geçebilir” ifadelerini kullandı.

Batı yaptırımları ve uçuş kısıtlamaları nedeniyle birçok yabancı destinasyona erişimde zorluk yaşayan Ruslar arasında özellikle zengin turistlerin Rusya’da tatil yapmayı tercih etmeye başladığına değinen Reshetnikov, bu eğilimin de öncelikle ülkedeki 4-5 yıldızlı otellere talebi artırdığına, taleplerdeki artışın da fiyat artışına yol açtığına dikkat çekti.

Bakan, istatistiklere göre mart ayında 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama maliyetlerinin yıllık bazda yüzde 8 arttığını kaydederken, büyük yüzölçümüne sahip ülkedeki turizm sektörü için en büyük zorluğun paket tur sürelerinin iki ila üç haftaya çıkması olduğunu ifade etti.

Reshetnikov, bununla birlikte turistler kendi bölgelerine veya komşu bölgelere daha kısa geziler düzenlemeye başladığını da sözlerine ekledi.(Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha