Rus operatörlerin Türkiye'de yeni rotası: Tur hazırlıkları yapılıyor

Rus operatörlerin Türkiye'de yeni rotası: Tur hazırlıkları yapılıyor
01 Ekim 2022, 10:03
Rus tur operatörleri Türkiye'de sahil bölgelerinin ardından bir rotaya daha tur düzenlemeye hazırlanıyor.

Anex Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar geçtiğimiz günlerde Samsun'da katıldığı programda Rusya'dan Samsun'a yönelik deneme uçuşlarına önümüzdeki sene başlayacaklarını söylemişti.

Anex ve Intourist şimdi Rusya'dan tur düzenlemek için Karadeniz bölgesi üzerinde çalışıyor.

Intourist Samsun varışlı Karadeniz turları üzerinde çalışıyor

Konuyla ilgili Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR)'un sitesinde yer alan değerlendirmede Rus tur operatörlerinin hazırlıklarına yer verildi. Buna göre Intourist uzmanları Samsun'a varışlı Karadeniz'e yönelik paket turların planları arasında olduğunu söyledi. Bölgenin potansiyelini araştıran Intourist önümüzdeki yıl Samsun'a yönelik paket tur çeşitlerinin daha net ortaya çıkacağını ifade etti. Intourist'in Nisan 2023'ten itibaren Karadeniz'le ilgili plaj tatili ve gezi seçeneklerinin yanı sıra kombine seçenekler üzerinde de çalışıyor.

Uçuş süresinin kısa olması avantaj, direkt seferlerle turlar iyi satabilir

Türk Seyahat şirketi Tulpar Travel'in sahibi Sunay Sertel yabancı destinasyonların bir çoğunun Rus turistler için kapalı olduğu düşünüldüğünde özellikle Karadeniz gibi doğrudan kısa uçuşla ulaşılabilecek bir bölgeye düzenlenecek turların iyi satabileceğini belirtiyor. Sertel, " Doğrudan uçuşlar her zaman yeni yerler için iyi talep görür. Ancak buradaki ana şey, ilk turistlerin hayal kırıklığına uğramaması için yüksek düzeyde hizmet sağlamak ve doğru programlara sahip olmak.” diyor. Sertel Karadeniz turlarıyla bağlantılı olarak Antalya, Ege kıyıları ve İstanbul'un yanı sıra Türkiye'nin diğer bölgelerine de direkt uçuşlar koyma fikri geliştirilebilirse bu sayede Mezopotamya'ya Rus turist akışının da ivme kazanacağını ifade etti.

Yorumlar
Burçin SAATOĞLU
04 Ekim 2022, Salı 08:34
Sinop a Rusyadan ayda ortalama 4 sefer gelen kuruvaziyer turizmine havayollarıda eklenecek olursa bölge ciddi ivme kazanacaktır.
Murat Toktaş
04 Ekim 2022, Salı 11:58
Bu rota da mutlaka Samsun da olmalı. Şuan şehir Rusya'dan çok talep görüyor. Burada eğlence deni, ce alışveriş imkanı bulmaları Şehre ilgiyi arttırıyor
Orhan kadıoğlu
04 Ekim 2022, Salı 11:43
Savaş nedeniyle oluşan bu fırsatı kaçırmamamız lazım. Özellikle Orta Karadeniz bölgesi Samsun Sinop kıyısı Rus turistler için çok uygun bir destinasyon olur. Tüm destinasyon paydaşları elbirliği ile çalışarak bu fırsatı bölgemizin turizm alanında gelişmesi için değerlendirmeliyiz.
Ahmet Aydemir
04 Ekim 2022, Salı 11:17
Samsun adına sevindirici, umarım komşularımızla turizm faaliyetlerimiz artar, yakın coğrafya avantajımızı kullanırız
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha