Rus heyet otellerdeki koksaki denetimlerine başladı

Rus heyet otellerdeki koksaki denetimlerine başladı
sayfayı yazdır, turizm ajansı
12 Eylül 2017, 17:00
Rusya Sağlık Bakanlığı, koksaki iddiaları nedeniyle Türkiye’ye gönderilen heyetin Türkiye’ye ulaştığını ve denetimlerine başladığını açıkladı.

Rusya Sağlık Bakanlığı (Rospotrebnadzor) yetkilileri artan koksaki iddialarının ardından geçtiğimiz hafta Türkiye’deki otelleri denetlemek için bir heyet göndereceğini açıklamıştı.

Bakanlık tarafından yapılan bugünkü açıklamada heyetin Türkiye’ye ulaştığı ve denetimlerine başladığı açıklandı. Yapılan açıklamada denetime, öncelikli olarak koksaki virüsü vakalarının en çok görüldüğü iddia edilen otellerden başlandığı belirtildi.

Tourdom.ru’nun haberine göre denetleme heyeti otel havuzlarının dezenfeksiyon sistemlerini, salgın için önleyici tedbirleri ve hastane koşullarını da denetleyecek.

Yapılan araştırma sonrasında Rus heyet gerekli görürse; bir sonraki turizm sezonu da dahil olmak üzere, Rus tatilcilerin sağlıklarının güvenliğini tehdit eden unsurlara yönelik önlemlerin alınması için tavsiyeler sunacak.

Rospotrebnadzor’dan yapılan açıklamada, sınırda Türkiye’den tatilden dönen 65 Rus vatandaşında koksaki virüsü bulgularına rastlandığı belirtildi.

Daha önce de virüs nedeniyle 369 kişinin Türkiye’deki kliniklere başvurduğu açıklanmıştı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum Yaz
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
 
 
captcha