Rus havayolu şirketlerine kötü haber!

Rus havayolu şirketlerine kötü haber!
16 Eylül 2022, 10:53
Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia) 32 Rus havayolunu yakından ilgilendiren karar aldı.

Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansı (Rosaviatsia), bu yılın haziran ayında hükümetin 32 havayolu şirketine sübvansiyon sağlama kararında “havayollarının uygulamaları dikkate alınarak” değiştirildiğini bildirdi.

Havayollarına mali destek azaltılacak

Daha önce belirlenen 100 milyar rublelik destek paketinde kesintiye gidileceğinin altını çizen ajans, havayolu şirketlerine yapılacak mali desteğin 3 milyar ruble azaltılacağını vurguladığı açıklamasında, “ Bütçe tasarrufları ile bağlantılı olarak, iç hat uçuşlarının uygulanmasına yönelik operasyonlar için devlet destekleri yeniden düzenlenecektir” ifadelerine yer verildi.

Haziran kararındaki değişikliklere ilişkin belgede yerli havayolu şirketleri Alrosa, Vityaz-Aero, Yuvt Aero, Yakutia, Vologda Aviation Enterprise, UTair ve Yamal için finansmanın kesildiği aktarılırken, anlaşma kapsamındaki mali destekte en büyük kesinti, daha önce 2 milyar 359 milyon ruble olarak planlanan Utair şirketi için gerçekleşecek.

Rusya hükümeti, haziran ayında 32 Rus havayolunun iç hat uçuşları için sübvansiyon sağlanması kararı almış, ülkenin ulusal havayolu şirketinin 100 milyar rublelik fondan 49,9 milyar ruble alacağını bildirmişti.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha