Rus havayolu Antalya ve İstanbul uçuşları için izin aldı

Rus havayolu Antalya ve İstanbul uçuşları için izin aldı
22 Mart 2022, 11:22
Rusya'nın popüler havayolu Türkiye'nin de dahil olduğu pek çok destinasyon için Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansından uçuş izni aldı.

Batılı ülkelerin yaptırımları sonrası Rus havayolu şirketlerinin leasing yoluyla sahip olduğu Boeing ve AirBus gibi yabancı menşeli uçaklara el konulması, Rusya’da dış hat seferleri neredeyse durma noktasına getirirken, birçok şirket faaliyetlerini sürdürmek için yerli uçaklara yöneliyor.

Rusya’nın popüler havayolu şirketlerinden Azimuth Hava Yolları, Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır, İsrail, Azerbaycan, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan’a drş hat seferlerini sürdürmek için Rusya Federal Hava Taşımacılığı Ajansından (Rosaviatsiya) uçuş izni alındığını duyurdu.

Genişletilmiş menzile sahip yerli Sukhoi SSJ-100-95LR yolcu uçaklarıyla uçuşların düzenleneceğinin altı çizilen Azimuth Airlines açıklamasında, Moskova, Mahaçkale, Mineralnye Vody ve Soçi’den Dubai (BAE) ve İstanbul’a uçuş gerçekleştirmek için izin alındığı belirtilirken, aynı zamanda Mineralnye Vody ve Soçi’den Antalya’ya da seferler düzenleneceği vurgulandı.

Şirket, Rostov-na-Don, Krasnodar ve Mineralnye Vody’den Mısır’ın tatil beldeleri Hurgada ve Şarm El-Şeyh’e de uçul izni aldığını bildirirken, ayrıca Krasnodar ve Soçi’den Tel Aviv’e uçuş izni alınabileceğini söyledi.

Rusya’nın güneyindeki havalimanlarından Azerbaycan, Ermenistan, Kazakistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Özbekistan’a uçuşlar için de izinler alındığı bildirilirken, Azimuth ile ayrıca Moskova’dan Bakü, Nur-Sultan ve Taşkent’e seferler düzenleneceği ekledi.(Gazetem.ru)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha