Rus havalimanından Türkiye'yi sevindiren karar: 1 Haziran'dan itibaren...

Rus havalimanından Türkiye'yi sevindiren karar: 1 Haziran'dan itibaren...
04 Mayıs 2021, 08:52
Rusya'da hükümet yetkilileri 1 Haziran sonrası için Türkiye'ye yönelik tur programı yapılmaması tavsiyesinde bulunurken Rus Havalimanı'dan farklı bir tavır geldi.

Rusya Omsk Havalimanı, haziran ayı itibariyle mevsimsel uçuş programında değişiklik yaparak yurtdışı uçuş seferlerini planladığını açıkladı.

Havalimanı tarafından mart ayında açıklanan yaz mevsimi yurtdışı seferleri programında pandemi nedeniyle yurtdışına charter ve direk uçuş seferleri bulunmuyordu.

Türkiye, 1 Haziran'dan itibaren tarifeli ve charter listesinde

Güncellenen program kapsamında dört uluslararası varış noktası ekleyen Omsk Havalimanı, 1 Haziran’dan itibaren Tunus, Türkiye, Vietnam ve Yunanistan’ın Girit adasına direk ve charter uçuşlarını eklediğini bildirdi. Başlangıçta Omsk’tan olası yurtdışı seferleri listesinde yer alan Dubai’ye charter uçuşları ise güncellenen listede bulunmuyor.

İlk uçuşu Royal Flight Antalya'ya düzenleyecek

Güncellenen programa göre Omsk Havalimanı’ndan yapılacak ilk direkt uçuşlar, 1 Haziran’da Royal Flight tarafından Antalya’ya düzenlenecek. Antalya seferleriyle birlikte AZUR AIR tarafından Vietnam Kamran ve Tunus Enfidha destinasyonlarına uçak seferleri düzenlenecek.

Omsk Havalimanı, aynı zamanda 5 Haziran’dan itibaren Girit adasının merkezi Kandiye’ye yurtdışı seferleri planlıyor.

Güncellenen program kapsamında Omsk Havalimanı’ndan 30 Eylül’e kadar Tunus uçak seferleri her gün yapılacak. 30 Eylül’e kadar her gün Tunus’a gönderilecek. Türkiye destinasyonuna da haftanın her günü uçuş planlayan Havalimanı yönetimi, bazı kaynakların yaz sonuna kadar kısıtlanacağını söylediği Türkiye uçuşların haziran ayında açılmasını umut ediyor.

Herhangi bir değişiklik olmazsa 1 Haziran itibariyle 29 Ekim’e kadar haftanın her günü yapılacak Omsk Havalimanı kalkışlı Royal Flight sefer bilgileri şu şekilde:

Royal Flight Boeing 737 300 – RL 8006/ RL 8005

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha