Rus havalimanından ilk yurt dışı uçuş İstanbul'a!

Rus havalimanından ilk yurt dışı uçuş İstanbul'a!
29 Temmuz 2020, 08:39
Uluslararası uçuşların başlamasının ardından Rusya’nın Rostov-na-Donu kentindeki Platov Uluslararası Havalimanı’ndan ilk yurtdışı uçuşunun 3 Ağustos’ta İstanbul’a yapılacağı belirtildi.

Platov Uluslararası Havalimanı’ndan bir sözcü, Sputnik’e yaptığı açıklamada “3 Ağustos’ta İstanbul’a düzenli uçuşlar; 10 Ağustos’ta Antalya, Bodrum ve Dalaman’a charter uçuşları yeniden başlayacak” dedi.

Açıklamaya göre, bugünden itibaren havalimanının uçuş programına THY ile yapılacak İstanbul uçuşları eklendi. Uçuşlar haftada dört kez olmak üzere pazartesi, çarşamba, cuma ve cumartesi günleri Rostov-na-Donu’dan 3.30 kalkışlı, İstanbul’a 6.05 varışlı olarak gerçekleştirilecek. İstanbul’dan ise 00.30 kalkışlı, 2.35 varışlı olarak Rostov-na-Donu’ya dönüş uçuşu yapılacak. Uçuşlar Airbus A319/A320 uçaklarıyla düzenlenecek.

Rusya’ya iniş yapan tüm yabancıların en fazla üç gün önce yapılmış koronavirüs test sonucu sunması ya da Rusya’da üç gün içinde testten geçmesi gerekiyor. Rusya vatandaşlarının ise ilgili internet sitesinde özel bir form doldurması, daha sonra üç gün içinde, varışta gerçekleştirilmiş Kovid-19 testinin sonucunu buraya yüklemesi gerekecek.

Diğer yandan uçaklardaki tüm kişilerin özel bir form doldurması isteniyor, formdaki veriler Rusya İnsan Sağlığı ve Tüketiciyi Koruma Kurumu’nun (Rospotrebnadzor) yerel birimine aktarılıp incelenecek.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha