Rus devlet başkanı adayı turizmin kıymetini anladı

Rus devlet başkanı adayı turizmin kıymetini anladı
12 Şubat 2018, 10:19
Rusya Devlet Başkanı Adayı, Ombudsman Boris Titov, Rusların ülke içindeki tatil yerlerinde istirahat etmelerinin daha ucuz olmasını sağlamak üzere ülke içi uçak biletleri için sübvansiyon verilmesi gerektiğini belirtti.

Gelencik’te düzenlenen Krasnodar Krayı’nda turizmin geliştirilmesine ilişkin yuvarlak masa toplantısına katılan Rusya Devlet Başkanı Adayı, Ombudsman Boris Titov, ”Moskova’dan Avrupa’ya uçak biletleri Moskova - Anapa biletinden daha ucuz. Bu doğru değil, Rusların ülke içinde tatil yapmalarını teşvik etmek lazım, uçak biletlerine sübvansiyon sağlamak gerekiyor” dedi.

"Turizmin gelişimi için somut adımlar atılacak"

Gazetem.ru’nun haberine göre; turizmin ekonomik büyümeyi ciddi derecede etkileyen faktör olduğunu dile getiren Titov, “Turizm alanına yatırılan her ruble karşılığında turizme bağlı sektörlere 5 - 6 Ruble’lik yatırım yapılıyor. Bunlar arasında ulaştırma, inşaat, restoranlar ve kafeler yer alıyor. Seçimlerden sonra “büyüme stratejisinin” yerine getirilmesi halinde Rusya’da turizmin gelişimi yönünde somut adımlar atılacak” diye konuştu.

Bilindiği üzere şu an Rusya’da bazı bölgelere yapılan uçak seferleri biletlerine %10 KDV uygulandı. Kırım ve Kaliningrad Oblastı biletlerine KDV uygulanmıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha