Rus büyükelçiden Türkiye uçuşlarıyla ilgili flaş açıklama!

Rus büyükelçiden Türkiye uçuşlarıyla ilgili flaş açıklama!
31 Mayıs 2021, 09:08
Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksei Yerkhov Türkiye'ye yönelik uçuş kısıtlamasıyla ilgili Hürriyet'in sorularını cevaplandırdı.

Rusya’nın Türkiye Büyükelçisi Aleksei YErkhov Türkiye'ye yönelik uçuş kısıtlamasıyla ilgili Hürriyet'ten Serkan Demirtaş'ın sorularını cevaplandırdı.

Kaldırmayı düşünüyoruz ama o kadar hızlı değil

Rus Büyükelçi Yerkhov, “Turizmde iyi haberler için biraz daha beklemek gerek. Kısıtlamaları kaldırmayı düşünüyoruz ama o kadar hızlı değil. Tarihten dersler çıkarmalıyız. Türkiye ve Rusya anlaştığında barış ve refaha ulaşırız” diye konuştu.

Yerkhov, ilk aşamada 15 Nisan- 1 Haziran arası olarak duyurulan uçuş kısıtlamalarının belli bir süre daha devam edeceğini, tam ne zaman uçuşların normalleşip Rus turistler için turizm sezonun açılacağını ise tahmin edemediğini söyledi.

Biraz daha beklememiz gerekecek

Yerkhov, şu değerlendirmeyi yaptı: “Şu anda Türkiye’de salgın istatistikleri bir düşüş trendi içinde, istikrarlı ama yavaş. Bundan dolayı yetkili makamlarımız, kısıtlamaların kaldırılmasını düşünmeye başlıyor. Türk heyeti geçen hafta Moskova’ya bunun için gitti. Tarih henüz net değil, o kadar hızlı değil. Pandemi hala devam ediyor, insanlar her gün hayatını kaybediyor ve binlerce testin pozitif çıktığı görülüyor. Dolayısıyla bu mesele, her iki ülkede de halk sağlığının yanı sıra güneye gelen turistlerin güvenliğini sağlamak için sorumluluk bilinciyle hareket etmekle yükümlü olan ülkemiz kuruluşlarının günlük kontrolü altında. İyi haberler duymak için büyük olasılıkla biraz daha beklememiz gerekecek.”

Uçuş sınırlamasının siyasi olduğuna ilişkin yorumların anımsatılması üzerine, kendisinin asla böyle bir değerlendirmeye inanmadığını belirten Büyükelçi, “Bu soruyu bunu söyleyenlere sorun. Bana gelince, ben asla yapmadım ve bunun doğru olduğuna asla inanmadım” dedi.

Yorumlar
Mert yildiz
31 Mayıs 2021, Pazartesi 10:07
Rusyaya bağımlı turizm cenneti Türkiyem yazık çok yazık
Erol dinç
31 Mayıs 2021, Pazartesi 02:25
Yasak koronadan dolayı. Olay Turkiyenin kırım konusunda ukranyaya destek vermesi ve iha latin satisiyla ilgili yani siyasi bir olay.
Hasan Yazdan
31 Mayıs 2021, Pazartesi 10:55
Yazıklar olsun... Dürüstçe doğruları açıklayın. Günlük 40000 vaka varken Nisanda yolcu geldi. Şimdi bize vakalardan bahsetmeyin.
Hasan Ural
31 Mayıs 2021, Pazartesi 09:55
Bırakın bu ayakları işiniz Kırım konusunda ders vermek Türkiye’ye
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha