Rus acentalar Kapadokya'da!

Rus acentalar Kapadokya'da!
26 Mart 2024, 14:45
Kapadokya bölgesindeki turizmpotansiyelinin Rusya pazarına tanıtılması ve Türk-Rus iş birliğinin geliştirilmesi amacıyla, Rus seyahat acenteleri yetkililerinden oluşan 25 kişilik heyet Kapadokya’yı keşfe geldi.

Nevşehir Valiliği, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA), Türk Hava Yolları (THY) Nevşehir Şubesi, TURSAB Kapadokya Bölge Temsil Kurulu (Kapadokya BTK), Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD), Nevşehir Rehberler Odası (NERO) ve Kapadokya Turizm Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği'nin (KAP-HİB) destekleriyle, 3 gün sürecek olan programın ilk gününde Rus acente yetkilileri ile sektör temsilcileri bir araya geldi.

Kapadokya bölgesinde faaliyet gösteren seyahat acenteleri, oteller ve balon firmaları, Rus tur operatörleriyle bir araya gelerek karşılıklı turizm konularını ve iş birliğini görüştü.

Görüşmelerde, Kapadokya markasının Rusya'da daha geniş kitlelere tanıtılması ve turizm alanındaki iş birliğinin güçlendirilmesi hedefleniyor. Ayrıca, Kapadokya’nın benzersiz doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel mirası, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi, yer altı şehirleri ve diğer önemli noktalar Rus tur operatörlerine gezdirilerek tanıtılacak.

Teyfik Ölmez: Rusların Kapadokya ilgisi artıyor

Kapadokya Turistik İşletmeciler Derneği Başkanı Teyfik Ölmez, “Son zamanlarda Kapadokya bölgesine Ruslar ilgi göstermeye başlamıştı. Bununla birlikte Kapadokya’daki işletmeciler de Rusya’dan gelecek olan misafirleri daha da iyi ağırlayabilmek, daha fazla tanıtım yapabilmek adına Türk Hava Yolları ile ortaklaşa bir tanıtım atağına geçtiler. Rusya’dan gelen 22 acente temsilcisini Kapadokya’da ağırlıyoruz. Bununla birlikte ülkelerine döndükleri zaman Kapadokya’yı daha çok tanıtacaklar. Moskova'da yapılan turizm fuarında Türkiye’ye karşı büyük bir ilgileri var. Türkiye’ye olan ilgileri her geçen gün artıyor. Pandemi ile başlayan Rus akını önümüzdeki yıllarda da artarak devam edecek” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha