RTK Grup CEO’su Thomas Bösl: Türkiye 2022’de iyi bir yerde görünüyor

RTK Grup CEO’su Thomas Bösl: Türkiye 2022’de iyi bir yerde görünüyor
25 Kasım 2021, 12:11
AKTOB’un düzenlediği 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katılan RTK Grup CEO’su Thomas Bösl, Antalyalı turizmcilere seslendi.

AKTOB’un düzenlediği 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katılan RTK Grup CEO’su Thomas Bösl, Antalyalı turizmcilere seslendi.

Thomas Bösl’ün açıklamaları şöyle: “Müşterilerimiz 2022 yılında seyahat ve tatil için hala emin değil. Bizim görevimiz aktif olmak ve kişilere emin ve güvenli bir destinasyon olduğumuzu göstermemiz gerekiyor. Önlemleri anlatmalıyız. Anlatmalıyız ki Türkiye’de güvenli bir turizm sunabilsinler. Burada seyahat Acentaları adına konuşmak istiyorum.

Almanya’daki seyahat Acentaları ile ilgili gelişmelere değinmek istiyorum. Almanya ve Türkiye olarak iyi bir partnerliğimiz var. seyahat Acentaları bizim grubumuzda son iki yılda sadece yüzde 10 acenta kaybına uğradık. Almanya’daki seyahat acentalarına verilen destek çok az ve kredi alamadılar.

Yüzde 80 artış bekliyoruz

Önümüzdeki yıl yüzde 80 artış bekliyoruz. Şu anda çok az seyahat edildiği için güncel durumu göremiyoruz. Avrupa’da aşılama yükseliyor ve bu nedenle daha iyi bir turizm olacağını düşünüyoruz. Her şey dahil trendi devam edecek. Alman turist için emin olmak çok önemli. Bir diğer önemli konu Türkiye’nin diğer bölgelerine bakıyoruz ve görüyoruz ki Antalya çok tercih edilen bir hedef. İstanbul ve Ege’yi de desteklemek istiyoruz. Sadece Antalya’ya odaklanmamalıyız.

Türkiye 2022 rezervasyonlarında Kanarya adalarıyla başa baş gidiyor

Rezervasyonlara bakarsak 2022 için bize göre Almanya pazarının yüzde 40’ını göstermek istiyoruz. Türkiye, Kanarya Adaları ile başa baş ilerliyor. Türkiye’deki durumu açık ve net bildirmemiz gerekiyor. Türkiye’nin güvenli olduğunu göstermeliyiz. Anket yaptık ve güncel rakamlar çıktı ortaya. Turizm şirketlerine gelişim nasıl diye sorduk yüzde 60 olumlu. Sürdürülebilir turizm çok önemli bir yerde. Türkiye’de hangi hedeflerin seçildiğine bakarsak Türkiye’deki hijyen şartlarını çok iyi belirtmeliyiz. Bu konuda daha iyi reklam yapmalıyız.

Alman seyahat acentalarının beklentisi nedir? pozitif bir beklenti var. İnsanlar gezmek istiyor denize girmek istiyor. Bu konudaki karar da önümüzdeki haftalarda belli olacak. Almanya’da Aralık’tan sonra insanlar nereye gideceğine karar veriyorlar. Bu nedenle bu rezervasyonları yakalamamız gerekiyor. Seyahat acentalarının bir başka isteği daha var. Oteller ve destinasyonlardan direkt haber almak istiyorlar. Hijyen konseptleri de açıklanmalı.

2022'de Türkiye iyi yerde

2022’de Türkiye iyi yerde. İyi bir seçim olacak. Önümüzdeki haftada çok daha etkili olmalıyız ki Türkiye daha fazla tercih edilsin.

9200 RTK seyahat acentası sizinle yine uzun yıllar çalışmak istiyor. Eski günlere geri dönmek istiyor. Alıştığımız başarıları yeniden yakalamak istiyoruz. Türkiye her zaman iyi bir partnerdi ve iyi bir partner de olmaya devam edecek.”

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha