Rosturizm: Türkiye Rus turisti almaya hazır değil!

Rosturizm: Türkiye Rus turisti almaya hazır değil!
17 Haziran 2020, 22:21
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, "Haziranda Rus turistlerin Türkiye’ye gitmesi mümkün değil. Sonrası için duruma bakıp karar alacağız. Biz vatandaşları göndermeye hazır olsak bile Türkiye almaya hazır değil” dedi.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, Türkiye’nin temmuz ayında Rusya’dan turist alabileceğine yönelik resmi bir teyit almadıklarını belirterek, “Haziranda Rus turistlerin Türkiye’ye gitmesi mümkün değil. Sonrası için duruma bakıp karar alacağız” dedi.

Gazetem.ru'da yer alan habere göre, Doguzova, RBK kanalına verdiği mülakatta, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını doğrultusunda Rus turizm sektörüne dair değerlendirmelerde bulundu.

Kovid-19 nedeniyle Rus turizm sektöründe yaşanan kayıpları 2021’in sonuna kadar telafi etmeye çalıştıklarına işaret eden Doguzova, “Çok hızlı bir büyüme sürecine girmemiz ve bazı standart olmayan kararlar almamamız gerekiyor.” dedi.

Rus yetkililerin, Rusların yurt dışına çıkışlarına yönelik kısıtlamalar koymayacaklarını vurgulayan Doguzova, “Mevcut tedbirler tümüyle salgından korunmaya ilişkin. Vatandaşların yurt dışına çıkmalarına yönelik yapay engeller olmayacak.” dedi.

Rus turistlerin en çok ziyaret ettiği ülkelerin başında gelen Türkiye’ye ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Doguzova, şunları kaydetti:

“Türkiye’nin temmuz ayında Rusya’dan turist alabileceğine, böyle bir takvime yönelik Türk makamlarından resmi bir teyit almadık. Haziranda Rus turistlerin Türkiye’ye gitmesi mümkün değil. Şu anda biz vatandaşları göndermeye hazır olsak bile Türkiye almaya hazır değil. Sonrası için duruma bakıp karar alacağız.”

Öte yandan Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doguzova, yabancı ülke vatandaşlarının Rusya'ya giriş yapmak için alacağı elektronik vizelerin 2021'de ücretsiz verilmesini önerdi.

Yorumlar
Srht
19 Haziran 2020, Cuma 02:37
Türkiyede yaşayanlardan bahsetmiyo..turistlerden bahsediyo.nerde doldular ben turizmdeyim alanyada antalyada açık hotel yok evde oturuyoz..ne dolması..in ciin top atıyo..
Serdal kaya
19 Haziran 2020, Cuma 01:42
Gelenler Ukranyali.
Safet
19 Haziran 2020, Cuma 05:49
Sizi kim dinler ruslar akdeniz egeyi doldurdu bile uyuz kari
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha