Rosturizm’den yeni 'yurt dışı' açıklaması!

Rosturizm’den yeni 'yurt dışı' açıklaması!
14 Haziran 2020, 19:43
Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doğuzova, belirli bir tarih olmasa da Temmuz ve Ağustos aylarında yurt dışı seyahatlerin yapılabileceğini söyledi.

Rusya Federal Turizm Ajansı (Rosturizm) Başkanı Zarina Doğuzova, Rus turistlerin diğer ülkelere seyahat etmeleri için belirli bir tarihin olmadığını belirtti. Rusya, koronavirüs ile ilgili kısıtlamalar tamamen kaldırılsa bile, Rus turistlerin gidebileceği ülke olmadığı görüşünde.

Rusya’nın turizm bakanlığı olan Rosturizm kurumunun başkanı Zarina Doguzova, Rus NTV televizyonuna verdiği demeçte, “Şu anki durum itibarıyla Rus turistleri haziran ayında kabul etmeye hazır ülke yok” dedi.

Kurum olarak dış partnerlere sürekli kontakt halinde olduklarını söyleyen Doguzova, “Seferlerin başlatılması konusunu tartışıyoruz. Kimleri temmuz ortası, kimileri ağustos ayını işaret ediyor. Ancak Rus turistleri kabul etmeye hazır olan ülke yok. Temaslarımız ve hazırlıklar sürüyor” diye konuştu.

Rusya'da şu an yasak olan yurt dışı uçuşların 15 Temmuz'da normale dönmesi bekleniyor.

Türk tarafında da Rus turistlerin gelişi için haziran opsiyonu gündemde değil. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy'un, turizmde yoğunluk için temmuz ayını işaret etmişti. (Turkrus)

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha