Robinson Club Nobilis Belek artık TUİ'nin

Robinson Club Nobilis Belek artık TUİ'nin
14 Mayıs 2019, 21:52
Avrupa seyahat pazarının en büyük grubu TUI, otel markası Robinson'la Türkiye'de büyümeye devam ediyor. Robinson Club Nobilis Otel

Avrupa seyahat pazarının en büyük grubu TUI, otel markası Robinson'la Türkiye'de büyümeye devam ediyor. Antalya Belek'teki beş yıldızlı Robinson Club Nobilis Otel'i bünyesinde bulunduran ETA Turizm'in yüzde 15 hissesine sahip olan TUİ geri kalan yüzde 85 hisseyi de şirketin ortaklarından satın aldı.

Rekabet Kurulu onayladı

Rekabet Kurulu tarafından onaylanan satışa göre Eta Turizm'in ortakları Semih Durmuş, Onat Acet, Defne Acet Batıbay, Esin Acet, Adalet Görgülü, Nuray Yılmaz, Tanju Melih Görgülü, Nilgün İlham Maral ve Berk Durmuş ile Evre Grup Turizm 'e ait paylar Robinson Club GmbH (ROBINSON CLUB)'ye geçti. Böylelikle Eta Turizm'in tamamı TUİ'nin oldu. Robinson Club Nobilis Otel devletten 49 yıl tahsisli arazi üzerine kurulu.

Türkiye'de 4 Robinson oteli var

TUİ'nin otel markası Robinson Club, otel işletmeciliği alanında faaliyet gösteriyor. Şirket Robinson Club adı altında 13 ülkede 24 otel işletiyor. Türkiye'de de Robinson Club Sarıgerme Park, Robinson Club Pamfilya Side, Robinson Club Çamyuva Kemer ve Robinson Club Nobilis Belek olmak üzere gruba bağlı 4 otel faaliyet gösteriyor. TUI Grubu çatısı altında ise dünya genelinde 380’den fazla otel bulunuyor.

Yorumlar
Ahmet sezer
15 Mayıs 2019, Çarşamba 09:27
Otelleri de satin , zaten sanayi de kalmadi. Bir ulke butun degerli varliklarini yabancilara satar mi. Ne sahipsiz memleket
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha