Rıza Perçin, Akdeniz BTK Başkanlığı için adaylığını açıkladı

Rıza Perçin, Akdeniz BTK Başkanlığı için adaylığını açıkladı
08 Ağustos 2022, 11:17
TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin, yeni dönemde Akdeniz BTK Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Akdeniz BTK’nın mevcut Başkan Ferit Turgut ise Perçin’e desteğini açıkladı.

TÜRSAB Batı Antalya Bölge Başkanı Rıza Perçin, Akdeniz BTK Başkanlığı için adaylığını açıkladı. Adaylığını Akdeniz Bölge BTK’yı ziyaret ederek, Başkan Ferit Turgut ile görüştükten sonra açıklayan Perçin, mevcut yönetimin de desteğini alarak yola çıktığını duyurdu.

“Bayrağı Rıza arkadaşımıza devretmek istiyoruz”

Yeni dönem için aday olmayacağını açıklayan Başkan Ferit Turgut, yönetim olarak seçimlerde Rıza Perçin’i destekleyeceklerini belirterek şunları söyledi: “Rıza Başkanımızı, çalışmalarını bildiğimiz genç yetenekli atik bir arkadaşımız olduğu için destekliyoruz. Kendisi Akdeniz Bölgeye bir vizyon katacaktır. Bizde bu vizyonu gerçekleştirecek olan Rıza arkadaşımıza bu bayrağı devretmek isteriz. Destekliyoruz. Hayırlı olsun.” Dedi.

Yeni bir dönem başladığını da sözlerine ekleyen Başkan Ferit Turgut, üçüncü bir dönem için olmayacaklarını daha önce de söylediklerini belirterek, “Bu yeni dönemde Rıza Perçin başkan genç dinamik yapısı ile yeni vizyonu ile Akdeniz’de yeni bir değer katacaktır. Bu bayrağı teslim almasından büyük bir mutluluk duyacağız. Kendisine şimdiden başarılar diliyoruz. Biz ikinci dönem seçildiğimizde, üçüncü dönemde olmayacağımızı zaten arkadaşlarımız ile beraber karar vermiştik. Hatta bu karar ve bildirimlerimiz içinde Rıza Başkanımız ile birlikte konuşmuştuk. Birlikte çalıştığımız arkadaşlarımızla, hep beraber bu üçüncü dönemi, hedeflerimizi tamamladığımız için bir taraftan mutluyuz, diğer taraftan da yeni hedefleri olan arkadaşımız Rıza Perçin’e de başarılar diliyoruz” diye konuştu.

Perçin: Koltuk merakı olan başkanlara örnek olsun

Rıza Perçin ise Bu dönem TÜRSAB Akdeniz Bölge Başkanlığına adayım. Arkadaşlarımız ile birlikte bu kararı verdik. Akdeniz Bölge Başkanlığını iki dönemdir yapan Ferit Başkanımız ile birlikte bu dönemde birlikte çalışmalar yaptık. Bütün Bölgele başkanlarımız ve çevre illerdeki başkanlarımız ile de birlikte güzel çalışmalar yaptık. Akdeniz Bölge başkanlığına adaylığım gerek Batı Akdeniz’de gerekse de Akdeniz Bölgede yer alan yönetimdeki arkadaşlarımız ile ortak aldığımız bir karar olmuştur. Ferit Turgut Başkanıma çok teşekkür ediyorum. İki dönem sonra bizlere desteklerini ilettiler. Zaten kendileri ile beraber hareket ediyoruz. Bu durum ülkemizde koltuk merakı olan bütün başkanlara da örnek olması gerektiğine inanıyorum. Bunun bir yarış olmadığını emanet devri olduğunu bize gösteriyor” dedi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha