Rixos'tan 3 yeni otel!

Rixos'tan 3 yeni otel!
20 Nisan 2019, 23:36
Türk otelcilik markası Rixos, yurtdışında büyümeyi sürdürüyor.

Türk otelcilik markası Rixos, yurtdışında büyümeyi sürdürüyor. Dünya'dan Kerim Ülker'in haberine göre Mısır'ın en önemli turizm merkezi Sharm Al-Sheikh’te 3 otele sahip olan Rixos, bu ülkedeki otel sayısını 6’ya çıkarmak için çalışma başlattı.

3 otel Hurghada'ya

Rixos, Mısır’ın turizm üssü Hurghada’da açacağı 3 oteli bu yıl içinde hizmete sokmayı hedefliyor. Rixos Mısır CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Erkan Yıldırım’ın verdiği bilgilere göre 3 otel, Hurghada Bölgesi’nde yer alan Makadi Körfezi, Magwwish ve Sahl Hasheesh yerleşimlerinde olacak. Her şey dahil sistemiyle faaliyet gösterecek olan bu 3 tesisin açılmasıyla Hurghada’da toplam oda sayısı ise 2 bine yükselecek.

Kahire ve Marsa Alam'a da otel planı

Hurghada’nın yanı sıra Rixos’un başkent Kahire ve Marsa Alam kentlerinde de otel açması hedefleniyor. Bu iki otelin ise 2023’e kadar açılması gündemde. Böylece ülkedeki Rixos otellerinin sayısı 8’e yatak kapasitesi ise 10 bine ulaşacak.

Şu anda Rixos’un turizm merkezi Sharm Al-Sheikh’te 3 oteli var. Bu oteller ise Rixos Sharm El Sheikh, Rixos Premium Seagate ve Rixos Alamein adıyla faaliyet gösteriyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha