Rixos, Mısır'da 6 otel daha açacak

Rixos, Mısır'da 6 otel daha açacak
05 Temmuz 2024, 08:52
Mısır'daki Rixos oteller Gincirinin Genel Müdürü Erkan Yıldırım Mısır'daki yeni otel yatırımlarıyla ilgili bilgiler verdi.

Türk otelcilik şirketi Rixos'un şu anda Mısır'da toplam 7 bin oda kapasiteli 11 oteli bulunuyor. Bu otellerin çoğu Şarm El-Şeyh'te, Hurgada'da ve Mısır'ın kuzey kıyısında bulunuyor.

Mısır'daki Rixos oteller zincirinin Genel Müdürü Erkan Yıldırım Rus Tur Operatörleri Birliği(ATOR) bültenine şirketin 2024 yılı sonuna kadar ülkenin farklı bölgelerinde en az 2 bin otel odasına daha sahip olacağını ifade etti. İskenderiye ve Akdeniz'de devreye girecek odalarla Mısır'daki oda sayılarının 9 bine ulaşacağını söyledi. Tüm yeni oteller, Rixos'un katı standartlarına göre sıfırdan oluşturulacak. Yıldırım 2025 yılında Rixos'un Mısır'daki zincirine 6 yeni otel daha eklemeyi planladıklarını belirtti. Yeni otellerin Şarm El-Şeyh ve İskenderiye bölgesinde olacağını belirten Yıldırım 2026 yılına kadar Mısır'daki Rixos otellerinin sayısının 17'ye, oda sayısının ise 12 bine çıkabileceğini dile getirdi.

Rixos halihazırda üzerinde çalıştığı tamamen yenilikçi bir proje, Şarm El-Şeyh'teki 4 bin odalı devasa Rixos Radamis otel kompleksi olarak düşünülebilir. Buradaki tüm otellerin inşaatı, bölgede birinci ve ikinci hatlarda 5 bina ve 26 villanın daha ortaya çıkacağı 2025 yılı sonuna kadar tamamlanacak. Erkan Yıldırım'a göre Rixos Radamis kompleksindeki oteller Şarm El-Şeyh'e yılda 1 milyona kadar turist çekebilecek ve bu turistler burada oldukça uzun bir süre (en az 10-12 gece) kalmaya çalışacak.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha