Rixos, Fransız devi Accor ile el sıkışmak üzere!

Rixos, Fransız devi Accor ile el sıkışmak üzere!
05 Mart 2017, 11:13
Rixos Otelleri’nin sahibi Fettah Tamince, Fransa merkezli uluslararası otel zinciri Accor Grup’la anlaşma hazırlığında. 20 ünlü markaya sahip Accor’la yapılacak anlaşmanın Berlin Turizm Fuarı’nda açıklanması bekleniyor.

Hürriyet Gazetesi’nden Jale Özgentürk bugünkü “Accor Grubu Rixos’la masada” başlıklı yazısında Fettah Tamince’nin sahibi olduğu Rixos Oteller Grubu’nun Fransız devi Accor ile anlaşma hazırlığında olduğunu duyurdu.

Berlin’de duyurulacak

Habere göre Tamince, Rixos otelleri için Türkiye’de Mercure, Novotel ve İbis markalarıyla yer alan ve şehir otelciliğinde en önemli gruplardan Fransız Accor Grubu ile stratejik bir ortaklık için masaya oturacak. Bu ortaklığın gelecek hafta çarşamba günü Berlin’de başlayacak turizm sektörünün en önemli fuarı ITB’de duyurulacağı belirtiliyor.

Ortaklığın kapsamı henüz netleşmese de, kulislerde şehir otelleriyle tanınan Accor Grubu’nun lüks resort yatırımlarını Rixos markası ile yapacağı söyleniyor. Çünkü şehir otelciliğinde ortaklık iki grup için de anlamsız olur. Zaten Rixos’un şehir oteli olarak elinde sadece İstanbul ve Konya duruyor.

Fransız Accor Grubu dünyanın en büyük otel zincirlerinden. 95 ülkede 2015’te satın aldığı Raffles, Swissotel gibi büyük markalar da dahil 20 markası ile faaliyette. Dünyada 4100 adet oteli bulunuyor. 2015 cirosu ise 5.5 milyar Euro. Türkiye’de ise 22 otele sahip.

2007’de Akfen Grubu ile stratejik ortaklık çerçevesinde Türkiye’ye ekonomi sınıfı otelleri getiren Fransa merkezli uluslararası zincir, şehir otelciliğinin yanı sıra hedefinin resort otel yatırımları olduğunu da açıklamıştı. Otel temsilcileri “Golf, resort ve toplantı-kongreye hitap edecek, bunların birkaçını bir arada barındıracak yatırımlara açık” olduklarını da belirtmişti.

İki grup arasında stratejik ortaklık olacak mı, masadan nasıl kalkılacak? Bu soruların yanıtını almak çok uzun sürmeyecek!

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha