Rezervasyonlarda yüzde 350’nin üzerinde artış var

Rezervasyonlarda yüzde 350’nin üzerinde artış var
28 Şubat 2021, 23:58
Aşılama takviminin başarıyla yönetildiği İngiltere’den sevindirici haberler geliyor. Easyjet Holidays’in Türkiye temsilcisi, Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, rezervasyonlarda yüzde 350’ye ulaşan artışların yaşandığını söyledi.

İngiltere’de normalleşme takviminin açıklanmasının ardından turizm endüstrisinde hareketlenme başladı. İngiltere pazarının önde gelen tur operatörlerinden Jet2holidays ve Easyjet’in Türkiye temsilcileri, rezervasyonlarda yüzde 350’ye varan artışlar yaşandığını açıkladı.

Rezervasyon artışları hakkında bilgi veren Easyjet Holidays Türkiye temsilcisi, Diana Travel Yönetim Kurulu Başkanı Burak Tonbul, “Günlük aldığımız rezervasyon sayısında yüzde 350’nin üzerinde artış yaşandı. Bunlar çok önemli ve artık tüketicinin rezervasyon yapmak konusunda motivasyonunun geri geldiğini gösteriyor” dedi.

İlk sırada İspanya var

İngiltere pazarında, rezervasyonlarda İspanya’nın ilk sırada olduğunu belirten Burak Tonbul, İspanya’dan sonra en fazla rağbet gören ikinci ülkenin de Türkiye olduğunu söyledi.

“Devlete yük olmadan turizm çalışanlarını aşılayabiliriz”

TÜRSAB’ın “turizm çalışanları öncelikli aşılansın” önerisini tekrarlayan Burak Tonbul, yurtdışı pazarlara olumlu bir mesaj vermek için, turizm çalışanlarının aşıda öncelikli olması gerektiğini ifade ederek, “Devletimize yük olmadan aşı maliyetini sektör olarak karşılayabileceğimiz fikrindeyim” diye konuştu.

Münci Karakaya: Rakam ermek doğru değil ama gelişmeler ümit verici

Jet2holidays Türkiye temsilcisi MTS Globe Yönetim Kurulu Başkanı Münci Karakaya ise daha somut konuşabilmek için İngiltere Hükümeti’nin nisan ayında yapacağı açıklamanın beklenmesi gerektiğini belirterek, “Rakam vermek çok doğru değil ama gelişmeler ümit verici” diye konuştu.

Yorumlar
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha