Rezervasyon oranları yüzde 80'e ulaştı

Rezervasyon oranları yüzde 80'e ulaştı
25 Ocak 2022, 12:07
Ege Bölgesi'ndeki turistik lokasyonlarda yarıyıl tatili nedeniyle yoğunluk yaşanırken, termal otellerdeki rezervasyonlar arttı.

Çeşme Turistik Otelciler Birliği (ÇEŞTOB) Başkanı Yakup Demir yarıyıl tatilinin turizm sektörüne can suyu olduğunu söyledi.

5 yıldızlı otellerde rezervasyonlar yüzde 80'e ulaştı

Demir, "Yarıyıl tatillerinde yalnızca kayak merkezleri tercih edilmiyor. Çeşme'deki beş yıldızlı otellerin büyük çoğunluğu spa, hamam, sıcak havuz ve termal özelliklerle donatılmış durumda. Rezervasyon oranları yüzde 80'e ulaştı" dedi.

Çeşme'nin kış turizmi de talep görüyor

Şiddetli bir kış dönemi yaşandığını belirten Demir, "Türkiye'nin pek çok ilinde yollar kapalı ancak Ege'de böyle bir durum söz konusu değil. Ege'deki otellerimizde rezervasyonlar yapılmaya devam ediyor. Çeşme'yi daha çok yaz turizmiyle tanıyoruz ama Çeşme'nin kış turizmi de var. 41 minerale sahip eklem hastalıklarından mantar hastalıklarına kadar pek çok rahatsızlığa deva olan termalimiz de var. Şu anda olumsuz hava koşullarına rağmen termal otellerdeki doluluk oranları yüzde 80 seviyelerine ulaştı. Çeşme 28 bin yatak kapasitesi ile yaz ve kış rezervasyonlarını almaya devam ediyor. Erken rezervasyonlara özellikle yurtdışından talepler gayet güzel geliyor" diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha