Rekor yaz programında Dalaman'a da iyi haber!

Rekor yaz programında Dalaman'a da iyi haber!
29 Kasım 2022, 09:48
İngiliz tur operatöründen 2023 yazı Dalaman'a iyi haber geldi.

İngiltere’nin en büyük ikinci havayolu şirketi ve tur operatörü Jet2 2023 yaz atağına kalktı.

Tatilcilerden yoğun talebi dikkate alan tur operatörü Londra Stansted Havalimanı'ndan bir çok yurtdışı destinasyonuna 2023 yazı için ek uçuş ekledi.

Stansted Havalimanı'ndan Dalaman'a da ek uçuş

Londra Stansted Havalimanı'ndan şimdiye kadarki en büyük yaz programını gerçekleştirecek olan Jet2.com ve Jet2holidays, bu havalimanından 11 destinasyona 2023 yazında ek uçuş koydu. Jet2 Stansted Havalimanı'ndan İspanya Balear Adaları (İbiza, Mayorka) Hırvatistan (Dubrovnik, Split); Yunanistan (Korfu, Girit, İstanköy, Kefalonya, Rodos) ve Türkiye (Dalaman)'a 2023 yazı için kapasite artırdı.

42 noktaya haftalık 225'ten fazla uçuş yapacak

Jet2 genel olarak, 2023 yazında Stansted Havalimanı'ndan 42 varış noktasına haftalık 225'ten fazla uçuş yapılacak. Önümüzdeki yaz için Stansted'ten satışta olan 2,1 milyondan fazla koltuk var, bu da yıllık bazda %10'dan fazla bir kapasite artışı anlamına geliyor.

Havayolu, havalimanındaki filosunu yaz tatilinin yoğun olduğu dönemde 16 uçağa çıkaracak.

Heapy: Şimdiye kadarki en büyük yazımıza hazırız

Jet2.com ve Jet2holidays'in CEO'su Steve Heapy şunları söyledi: "Bu genişleme, Londra Stansted operasyonlarımıza devam eden yatırım taahhüdümüzün en son göstergesidir. Bu yılın başlarında, Londra Stansted'den uçuşların ve tatillerin başlamasının beş yılını kutladık ve ilk günden beri müşterilerden ve bağımsız seyahat acentelerinden gelen tepkiler inanılmazdı. Londra Stansted Havalimanı'ndan şimdiye kadarki en büyük yazımıza hazırız."

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha