Rehberlerden oteller için denetim çağrısı!

Rehberlerden oteller için denetim çağrısı!
02 Mart 2023, 10:02
Deprem felaketinde Adıyaman'daki İsias Otel'de 32 rehberin hayatını kaybetmesinin ardından Turist Rehberleri Birliği (TUREB) turistik gezilerde otellerde konaklayan rehberlerin güvenliği için harekete geçti.

Kahramanmaraş merkezli yaşanan depremde Adıyaman'da İsias Otel'in çökmesi sonucu 32 rehber hayatını kaybetmişti.

Depremin ardından Türkiye'deki otellerin depreme karşı güvenli olup olmadığı konusu gündeme geldi. Turist Rehberleri Birliği (TUREB) Başkanı Hakan Eğinlioğlu birlik olarak konuyla ilgili yeni bir karar aldıklarını söyledi.

Eğinlioğlu: Otellerin depreme dayanıklılığının denetlenmesi için yazı yazdık

Eğinlioğlu şu ifadeleri kullandı: " Rehberlerin görevini icra ederken sürekli otellerde konaklamak zorunda olmaları ve önümüzdeki dönemlerde icra edilecek uygulama gezilerinde konaklanacak otellerin güvenli olarak inşa edilip edilmediğin bilinmesinin rehberlerin ve turistlerin can güvenliği açısından ve ülke turizmi açısından önem arz etmektedir. Açıklanan tüm bu nedenler gözetilerek, otel olarak işletilen tesislerin yapı güvenliğinin ivedilikle denetlenmesi, uygun olan ve olmayan otellerin Birliğimiz ve kamuoyu ile paylaşılması konusunda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın ilgili birimlerine, TÜROB, TÜROFED, TÜRSAB, TMMOB ve Türkiye Belediyeler Birliği’ne yazı yazılmıştır.''

Yorumlar
Ben
06 Mart 2023, Pazartesi 09:30
Bu konu için biraz geç kalmadınız mı?
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha