Recep Yavuz: Pandemide hiçbiri Antalya'yı geçemedi

Recep Yavuz: Pandemide hiçbiri Antalya'yı geçemedi
13 Ocak 2021, 15:01
Dünya, korona virüs ile birlikte ekonomik kayıp yaşarken, turizm geliri sayesinde Antalya ekonomide şampiyon oldu.

Antalya Kent Konseyi Turizm Çalışma Grubu Başkanı Recep Yavuz dünya'da hiçbir havaalanına korona virüs sürecinde bu kadar turist inmediğini söyledi. Yavuz, "Tahminimce Dünyada, Antalya hariç hiçbir havaalanına 3 milyon turist inmedi. Korona virüs sürecini iyi yönettik" dedi.

Türkiye önümüzdeki süreçte şanslı

Korona virüs sürecinden sonra, Dünyanın tatil tercihlerinin değişeceğine vurgu yapan Recep Yavuz, " Dünya'nın en önemli 10 turizm ülkesinden biriyiz. Bundan sonraki tatil tercihleri değişiyor. İnsanlar eskiden İspanya'ya giderdi, İtalya'ya giderdi, Fransa'ya, İngiltere'ye giderdi. Artık tatillerini planlarken tercihleri başka şeyler olacak. Bunlardan bir tanesi açık alanlar, daha ferah bölgeler, deniz kenarları, büyük oteller, ferah odalar gibi tercihler olacak. Adriyatik kıyıları ile Antalya'yı ve Türkiye'yi bu konuda şanslı görüyorum" diye konuştu.

Turizmde yeni bir şampiyon ülke çıkacak

Değişen tercihler ile birlikte Türkiye'nin dünya turizminde yeni şampiyon olabileceğini belirten Yavuz, "Turizmde yeni bir şampiyon ülke çıkacak. Türkiye, yeni şampiyon olmak için çok büyük aday. Gidişat onu gösteriyor. Türkiye'nin dünya turizmindeki payı yüzde 3'den fazla olacak" şeklinde konuştu.

Etiketler:Recep Yavuz
Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha