Recep Yavuz: Art niyet yok hata var...

18 Mayıs 2021, 15:20
Bakanlığın 'aşılıyım' temalı reklam filminde bir art niyet olmadığını ifade eden NBK Turizm Genel Müdürü Recep Yavuz, "Asıl sorun buna ilişkin bir açıklama yapılmamış olması’’ dedi.

Antalya Kent Konseyi Turizm Grup Başkanı ve NBK Turizm Genel Müdürü Recep Yavuz, Turizm Meclisi TV’de sektörün gündemini değerlendirdi.

Programın başlangıcında Kültür ve Turizm Bakanlığının ‘Aşılıyım’ mottolu tanıtım filmi ile ilgili değerlendirme yapan Recep Yavuz, ortaya böyle bir filmin çıkmasında art niyet olmadığını, bunun bir tanıtım hatası olduğunu ifade etti. Tanıtımda geniş bir çevrenin görüşü alınmadığında bu tip aksaklıkların ortaya çıktığına dikkat çeken Yavuz, ‘’Asıl sorun buna ilişkin bir açıklama yapılmamış olması’’ dedi.

Bakan Ersoy’un Rusya’ya Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’la gitmesinin sorunun siyasi olduğuna işaret ettiğini söyleyen Yavuz, Rusya’nın Mısır’ı bir süreliğine açabileceğini, ancak en geç temmuz ayından itibaren Rus turistlerin Türkiye’ye yeniden döneceğini öngörüyor.

İngiltere ve Almanya’ya ilişkin beklentilerini de dile getiren Recep yavuz, ‘’Keşke bakanımız Moskova’dan Almanya’ya uçsaydı ve Almanya ile de aynı görüşmeleri yapsaydı. Çünkü şu anda turizmcinin yapabileceği çok fazla bir şey yok. Yapılacak tel şey, devlet arasındaki sorunları aşarak turizmin kapılarını açmaya çalışmak.’’ dedi.

‘Bu yıl Türkiye’ye ne kadar turist beklediği’ şeklindeki soruya ise Yavuz, 30 milyon rakamına ulaşmanın zor olduğunu, geçtİğimiz yıl gelen ziyaretçi sayısının birkaç milyon üstüne çıkılabileceği yanıtını verdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha