Recai Çakır: Kapalı oteller şoku Nisan'da hissedecek

Recai Çakır: Kapalı oteller şoku Nisan'da hissedecek
11 Şubat 2022, 14:30
Sianji Well-Being Resort Kaplıca Bodrum Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır elektrik fiyatlarındaki artışla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Sianji Well-Being Resort Kaplıca Bodrum Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Recai Çakır, yurtdışında kontratları kasım-aralıkta yaptıklarını ve önceki yıla göre fiyatlarını yüzde 35 artırdıklarını söyledi.

Kapalı oteller maliyetlerdeki artış şokunu Nisan-Mayıs'ta hissedecek

Yaşanan döviz hareketleriyle birlikte ocak ve şubat aylarında 20 zam daha yaptıklarını kaydeden Çakır, “Elektrik faturalarının şoku daha yansımadı. Bir de asgari ücretin artmasıyla birlikte çalışanlara yüzde 45’e varan zamlar yaptık. Asgari ücretin üzerinde orta segment çalışanlar, dengeleri şaşırdı” dedi. Kendilerinin 12 ay açık olduğu için kapalı otellerin şoku nisan-mayıs gibi hissedeceğini ifade eden Çakır, “Aralıkta 60 bin gelen elektrik faturası, ocakta 280 bin TL geldi. Anormal artış var. Bu maliyetler iç pazar fiyatlarına yansıyacak. Yüksek sezonda 1 milyon lira civarında faturalar gelebilir. Çok güzel olmasını beklediğimiz bir yıl finansal anlamda zorlu olacak. Döviz üreten turizme özel fiyat uygulansın” diye konuştu.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha