Rakiplerimiz nasıl normalleşiyor?

Rakiplerimiz nasıl normalleşiyor?
26 Mayıs 2020, 10:08
Turizm sektöründeki rakiplerimiz, İspanya, Yunanistan ve İtalya’nın normalleşme takviminin detayları belirginleşmeye başladı.

İspanya, normalleşmeye dört aşamada geçmeyi planlıyor. Büyük kentlerde birinci aşamaya, diğer yerlerin büyük bölümünde ise ikinci aşamaya bu hafta içinde geçilmesi bekleniyor. Önümüzdeki hafta içerisinde büyük şehirlerde parklar, müzeler ve diğer kültürel alanlar yeniden açılıyor. İlk etapta kapalı mekanlarda kapasitenin üçte biri esasına uyulacak. Açık alanlarda ise kişi sayısının 200 ile sınırlandırılması planlanıyor.

Madrid ve Barcelona'da barların teras kısımlarına kapasitelerinin yüzde 50'sine kadar müşteri kabul etmelerine ve insanların da en fazla 10 kişilik gruplar halinde buluşmalarına izin verilmeye başlanacak.

İkinci aşamaya geçilen bölgelerde ise plaj ve yüzme havuzlarının açılması öngörülüyor.

İspanyol hükümeti Temmuz ayından itibaren sınırlarını dış turizme açmayı ve yabancılar için iki haftalık karantina şartını kaldırmayı planlıyor.

Yunanistan iki haftalık karantinayı kaldıracak

Yunanistan, ana karadan adalara yapılacak seyahatlere izin vermeye hazırlanıyor. Fakat bu izin sadece ülke vatandaşları için, turistleri kapsamıyor.

Adalara verilen seyahat izni, ülkede turizmin yeniden açılması için de önemli bir adım olarak görülüyor.

Yunanistan Başbakanı Kyriakos Miçotakis geçen hafta içerisinde yaptığı açıklamada, ülkenin dış turizme 15 Haziran'da açılacağını söylemişti.

Yunanistan'a yapılan uçuşların büyük bir bölümünün 1 Temmuz'da yeniden başlayacağını açıklayan Miçotakis, yabancılara yönelik iki haftalık karantina uygulamasına ise son verileceğini açıkladı.

İtalya 3 Haziran’da turistleri ağırlamaya başlayacak

Salgından en fazla etkilenen ülkelerden İtalya'da ise spor salonları ve yüzme havuzları bu hafta içerisinde açılacak. Ancak buralarda çok katı hijyen ve sosyal mesafe kuralları yürürlükte olacak. İtalya yabancı turistleri ise 3 Haziran'dan itibaren kabul etmeye hazırlanıyor.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha