Rakibine sert çıktı: Akbaba gibi ölüye çullanmak istiyor

Rakibine sert çıktı: Akbaba gibi ölüye çullanmak istiyor
18 Ekim 2019, 11:23
Türkiye'de sunumlarına devam eden İngiliz tur operatörü Jet2holidays'in CEO'su Steve Heapy dün Antalya’da otelcilerle buluştu.

Jet2’nin CEO’su Steve Heapy Antalya'da otelcilerle buluşmasında Thomas Cook'un iflası sonrası oluşan boşluğu nasıl dolduracaklarıyla ilgili bilgiler verdi.

Antalya'ya 2020'de 232 bin kişi getireceğiz

tourismtoday'de yer alan habere göre Jet2holidays olarak Antalya'da 7-8 sene önce faaliyete başlatıklarını belirten Heapy şöyle konuştu: " Biz hiçbir zaman Antalya ve Türkiye’den vazgeçmedik ve hep büyüdük. 2020 yılında Antalya’ya 232 bin kişi getireceğiz. Kapasitemizi yüzde 70 artırdık. Daha fazla oda verirseniz daha fazlasını da satarız. Geçtiğimiz kış döneminde Antalya’ya 7 bin 370 yolcu getirdik. Bu kış döneminde ise uçuş kapasitemizi 62 bine çıkarttık. Turist sayımızı ise 27 bine çıkarmak istiyoruz. Yüzde 70’lik bir artış öngörüyoruz ve daha fazla otele ve odaya ihtiyacımız var. Mevcut işbirliği yaptığımız oteller önceliğimiz olacak ancak yeni otellere de ihtiyacımız olacak."

Heapy, Thomas Cook'un Antalya’ya haftada 52 uçuş gerçekleştirirken kendilerinin 35 uçuş yaptıklarını 2020’de ise Antalya’ya haftada 59 uçuş yapacaklarını ifade etti.

Easyjet'e bizden iyi şartlar sunarsanız kalbimiz kırılır

Rakipleri İngiliz havayolu şirketi Easyjet'le dikkat çekici açıklamalar yapan Heapy, " Easyjet’in otellerden talepleri var. 60 gün vade ve garanti altına alınmış odalar istiyor. Biz kendimizi 10 yıldır ispat ettik. İyi günde kötü günde sizlerleydik. Easyjet de kendisini ispat etsin. Onlara bizden iyi şartlar sunarsanız kalbimiz kırılır. Easyjet de kademeli olarak büyüyecek ama akbaba gibi ölüye çullanmak istiyor.” diye konuştu.

Yorumlar
Mehmet Mehmetoğlu
19 Ekim 2019, Cumartesi 11:04
Ben Antalyada bir otel yöneticisi olsam, Jet2 ve Easyjet dahil olmak üzere, aynı kaynak pazarda çalışan operatörlere aynı koşulları sunarım. Bırakın onlar sizi satsın, iyi olan kazansın! Tembel yöneticide değilsem, Kalan envanteride online satarım. Ama online satmak demek, sadece bir kanalı yetkilendirmek değil, hepsine aynı fiyatı vererek birbirleri ile rekabet etmesini sağlamak. Asıl iş herkeste olan yüksek fiyatı satabilmek!
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha