Radikal artışlar olacağını düşünmüyorum

Radikal artışlar olacağını düşünmüyorum
13 Mart 2019, 11:45
Dün başlayan MITT Moskova Uluslararası Turizm Fuarı'na katılan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, gazetecilere değerlendirmelerde bulundu.

Dün başlayan MITT Moskova Uluslararası Turizm Fuarı'na katılan TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, gazetecilere değerlendirmelerde bulundu. Milliyet Yazarı Abdullah Karakuş, Bağlıkaya'nın değerlendirmelerini köşesine taşıdı. Türkiye’nin en önemli pazarının fuarında olduklarını belirten Bağlıkaya, “Geçen sene 6 milyonu yakaladık. Bu yıl kapasite olarak çok artmayabilir. Çünkü geçen sene de çok ciddi kapasite fazlası vardı. Bu sene biraz daha dengeli gideceğini düşünüyorum. Rusya’da yüzde 5-10’luk bir artış beklenebilir. Çok fazla radikal artışlar olacağını düşünmüyorum Orta Avrupa’daki gibi. Rusya her zaman Türkiye için önemli bir pazar olmaya devam edecek. Hem coğrafi yakınlığı hem de Türkiye’deki tesislerin ve alt yapının Rus turiste uygun olması onlar için önemli. Rusya ile ilişkilerimiz iyi devam ettiği müddetçe Rus turistin sayısı her geçen gün artacaktır” dedi.

Türk otellerin stantlarının önü kalabalık

Milliyet Yazarı Karukuş bu yıl Türkiye'nin Moskova’daki fuarın ilgi çeken ülkelerinden biri olduğunu, Türk otellerin stantlarının önü kalabalık olduğunu belirtti. 40 bin metrekarelik alandaki fuara 100’e yakın ülke katılıyor. Türkiye’de bu sene 300 metrekarelik stantla temsil edildi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha