PwC rakibimize ne önerdi?

PwC rakibimize ne önerdi?
21 Nisan 2018, 10:49
Uluslararası değerlendirme ve danışmanlık kurumu PwC, Yunanistan'a turizm sektöründe rekabetçi kalabilmesi için yatak kapasitesini artırmasını tavsiye etti.

Uluslararası yatırım değerlendirme ve danışmanlık kurumu PwC, Yunanistan turizmini inceleyerek bir rapor hazırladı. PwC raporunda Yunanistan'ın turizmde rekabetçi olabilmesi için yatak yapasitesini artırmasını tavsiye etti. Özellikle popüler destinasyonlarındaki yatak kapasitesinin niteliğinin geliştirilmesine yönelik yatırımların yapılmasının gerektiğini belirten PwC raporunda, 2022 yılına kadar 45.000 yeni yatağın oluşturulması gerektiğini ve bunun için de 1,7 milyar avroluk finansmana ihtiyaç olduğu belirtildi.

Yunanistan'da mevcut otel kapasitesinin renovasyonuna da dikkat çekilen raporda, 2022 yılına kadar ihtiyaç duyulacak renovasyon finansmanının 4,8 milyar avro olduğu belirtildi.

Raporda kapasitenin artırılması ve rekabetçiliğin artırılması için mevcut tesislerin kapasite artırmaya dönük yatırımlarının teşvik edilmesi gerektiği vurgulandı.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha