Putin 'Yerli turist' desteğini uzattı

Putin 'Yerli turist' desteğini uzattı
04 Mayıs 2021, 15:09
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya’da devlet tarafından uygulanan turizm geri ödeme programının (Cashback) 2021 yılının sonuna kadar uzatılmasına karar verdi.

Kremlin resmi internet sayfasında yer alan belgede, Devlet Başkanı tarafından Rus hükümetinin Rusya’da uygulanan turizm geri ödeme programının üçüncü aşamasının yıl sonuna uzatılması çalışmalarının 15 Mayıs’a kadar tamamlanması talimatı verildi.

İç turizmi desteklemek için yerli turistlerin tatil harcamalarının bir kısmını karşılayan programa aynı zamanda yaz çocuk kampları harcamaları da eklendi.

Putin, Rusya’da devlet iştirakli yarışmalarda dereceye giren vatandaşlarla birlikte COVID-19 ile mücadelede gönüllü olarak çalışanların da program dahiline alınması talimatını verdi.

Tatil masrafının yüzde 20'sini devlet karşılıyor

Rusya’da devlet tarafından uygulanan turizm geri ödeme programının üçüncü aşaması 18 Mart itibariyle başladı. Buna göre 15 Haziran ile 30 Haziran arasındaki tarihlerde ülke sınırları içinde yapılacak tatil masraflarının yüzde 20’si devlet tarafından vatandaşlara geri ödeniyor.

Bununla birlikte Vladimir Putin, turizm geri ödeme programının da içinde bulunduğu ulusal program ve projelerde genç nüfusu destekleyecek yeni etkinliklerin düzenlenmesi talimatı verdi.

Yorumlar
İlk yorum yapan siz olun.
 
  Yorum için en fazla 1000 karakter girişi yapılabilir!
captcha